Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
23 квiтня
Завантажити ще

Відставка секретаря РНБО: Данілова, який образив Китай, замінив ексглава зовнішньої розвідки Литвиненко

Відставка секретаря РНБО: Данілова, який образив Китай, замінив ексглава зовнішньої розвідки Литвиненко
Фото: facebook.com/danilov.oleksiy

Глава держави звільнив Олексія Данілова з посади секретаря Ради національної безпеки та оборони України і призначив на його місце ексглаву Служби зовнішньої розвідки Олександра Литвиненка.

Жорсткий противник Росії, але прямолінійний та необережний

Данілов був тринадцятим секретарем РНБО України та обіймав цю посаду з 3 жовтня 2019 року.

Відомий своїми жорсткими висловлюваннями на адресу Росії та примиренської позиції деяких західних союзників України. Так, зовсім нещодавно у відповідь на інформацію про те, що США нібито просили Київ не бити по нафтопереробним заводам Росії, жорстко відповів, що «ми не збираємося ні в кого питати, що атакувати на території Росії», і наголосив, що Україна продовжуватиме знищувати росіян «там, де знаходитиме», і «ні в кого не питатиме дозволу».

А от зовсім нещдавно він спровокував скандал, перекрутивши ім'я спецпосланця Китаю з мирного врегулювання українсько-російського конфлікту Лі Хуея.

- Щодо Лі Хуея, я хочу всім нагадати: без нас ніхто нашу долю вирішувати не буде. Ми не дозволимо нікому, жодній країні без нас, без волі нашого народу щось там вирішувати. Я не розумію, хто може нашими територіями, нашими землями так брати й розкидатися. Тому що якомусь Х*і, я перепрошую, прізвище як там, чи ще комусь там (здалося), що вони мають це вирішувати, - сказав Данілов в ефірі телемарафону.

Олексій Данілов закінчив Луганський державний педагогічний університет ім. Т. Шевченка за спеціальністю "історик", Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля за спеціальністю "магістр менеджменту" та Луганський інститут внутрішніх справ МВС України за спеціальністю "юрист".

У 1994-1997 роках був міським головою Луганська, а в 2005-2006 роках був призначений головою Луганської ОДА, заступником директора Європейського інституту інтеграції та розвитку.

У 2006-2007 роках був народним депутатом України у парламенті 5-го скликання, членом Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

Секретарем РНБО став розвідник, який пройшов люстрацію

Новий секретар РНБО Олександр Литвиненко народився 27 квітня 1972 року в Києві. У 2013 році закінчив Королівський коледж оборонних наук (RCDS), Великобританія, 2009 року – Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «правознавство», 1994 року – Інститут криптографії, зв'язку та інформатики Академії ФСК РФ за спеціальністю «прикладна математика» (люстраційна перевірка пройшла 2015 року).

У різний час працював на керівних посадах у СБУ, РНБО.

З 2019-го до 2021 року – директор Національного інституту стратегічних досліджень. З 23 липня 2021 року – голова Служби зовнішньої розвідки України.

Минулого року Литвиненко заявляв, що РФ має намір вести з Україною довгу війну на виснаження та розраховує на "глобальний перерозподіл світу" у найближчі 10-15 років. А також що Путін має намір знищити ЗСУ, анексувати по максимуму території, а на незахопленій частині встановити підконтрольний Москві уряд.

У свою чергу головою Служби зовнішньої розвідки призначено Олега Іващенка. Раніше генерал Олег Іващенко обіймав посаду першого заступника начальника Головного управління розвідки МО України – помічника Головнокомандувача Збройних сил України.

Думка експерта

Володимир Фесенко, політолог:

- Це звільнення цілком логічне й закономірне. Претензії до Данілова та його роботи накопичувалися. Це неякісна робота по лінії РНБО, і при цьому багато інтерв'ю, в яких Данілов собі дозволяв, м'яко кажучи, некоректні та безвідповідальні висловлювання. Останньою краплею, яка переповнила чашу терпіння президента, стали його образливі висловлювання на адресу китайського спецпосланця Лі Хуея. У Китаї на це дуже образилися. Це дуже суперечило титанічній роботі нашої дипломатії з налагодження зв'язків з Китаєм. А він одним словом усю цю роботу зіпсував.

Щодо нового секретаря РНБО Литвиненка, то це логічне призначення. Він добре себе виявив на посаді глави зовнішньої розвідки. Він знає, як працює РНБО, – він там був за Порошенка, коли той був секретарем РНБО. Один із найсильніших інтелектуалів у нинішній владі. Він буде справжнім координатором цього органу, бо там потрібен саме координатор, а не публічний політик.