29 травня
Завантажити ще

Через атаку РФ на енергосектор немає рішення щодо тарифів, - міністр енергетики

Через атаку РФ на енергосектор немає рішення щодо тарифів, - міністр енергетики
Фото: mev.gov.ua

Через масовану російську атаку на енергосектор 22 березня немає рішень щодо підвищення тарифів та заборони експорту електроенергії. Про це 25 березня повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.

- Зараз немає ніяких рішень щодо тарифів, долі ПСО чи заборони експорту. Зараз ми фокусуємось на фіксуванні наслідків атак. Тоді ми вийдемо на цифри, строки відновлення і від цього вже будемо ухвалювати рішення з відповідних питань, - сказав він на брифінгу для ЗМІ.

Галущенко додав, що не бачить, як питання призупинення експорту електроенергії “якось драматично вирішить нашу ситуацію”. 

Україна буде стягувати з Росії компенсацію за збитки енергосектору через суди, заявив він. Наразі енергетики продовжують верифікацію пошкоджень. Повного розуміння, наскільки зруйновано об’єкти, поки немає. 

- Є великі завали, зараз їх розбирають, не всюди є доступ до устаткування, щоб перевірити стан. Стосовно сум збитків – реальні цифри будуть зрозумілі після верифікації пошкоджень. Але я думаю, що йдеться точно про мільярди, - розповів міністр енергетики України.

Герман Галущенко зазначив, що Україна має можливість імпортувати електроенергію з європейських країн. На сьогодні передбачається можливість імпорту до 1,7 ГВт, водночас Україна звертається до ENTSO-E щодо збільшення відповідних обсягів. 

- Нам треба більше, тому що сьогодні це питання виживання. Хоча б 2,5 ГВт було б для нас те, що потрібно, - сказав очільник Міненерго.

  • У ніч на п'ятницю, 22 березня, Росія здійснила наймасштабнішу атаку на енергосектор України.
  • У Харкові достроково завершать опалювальний сезон через проблеми зі світлом та гарячою водою після російської атаки 22 березня.