12 червня
Завантажити ще

РФ здійснила наймасштабнішу атаку на енергетику України за останній час, - міністр Галущенко

РФ здійснила наймасштабнішу атаку на енергетику України за останній час,  - міністр Галущенко
Фото: facebook.com/german.galushchenko

В ніч на 22 березня РФ здійснила наймасштабнішу атаку на українську енергетику за останній час. Є влучання та пошкодження об’єктів генерації, повідомив на своїй сторінці у фейсбуці міністр енергетики України Герман Галущенко.

-  Мета - не просто пошкодити, а спробувати знову, як і минулого року, спричинити масштабний збій в роботі енергосистеми країни.  На жаль, є влучання та пошкодження об’єктів генераціі, системи передачі та розподілу електроенергії в різних областях. Окрім цього, через обстріл знеструмлено одну з ліній електропередачі, що живить ЗАЕС, - наголосив Галущенко.

За його словами, внаслідок атаки в частині регіонів є перебої зі світлом.

- Енергетики вже працюють над відновленням електропостачання. Робимо усе можливе, аби якнайшвидше повернути людям світло, - додав міністр.

Тривога триває. За даними Повітряних сил, на 7-му ранку російські літаки все ще перебувають у повітрі.

  • Станом на 7-му ранку про влучання в об’єкти критичної інфраструктури повідомила влада Кривого Рогу (в місті перебої зі світлом та водопостачанням, введені графіки аварійних відключень), Харкова (є знеструмлення насосних підстанцій), Вінниці та Запоріжжя (після ударів перекрито рух по дамбі ДніпроГЕСу). 
  • 21 березня Росія атакувала Київ 31 ракетою. Всі вони були збиті. У столиці внаслідок падіння уламків постраждали 13 людей, а в області – чотири.