22 травня
Завантажити ще

Канада оперативно ратифікувала оновлену Угоду про вільну торгівлю з Україною

Канада оперативно ратифікувала оновлену Угоду про вільну торгівлю з Україною
Фото: REUTERS

Генерал-губернатор Канади Мері Саймон підписала законопроєкт про ратифікацію оновленої Угоди про вільну торгівлю з Україною, після чого він набув чинності. Про це повідомив Укрінформ.

Сенат Канади ухвалив цей законопроєкт у третьому й останньому читанні менш ніж за годину до цього. Попередньо законопроєкт успішно пройшов треті читання у Палаті громад. Однак, для того щоб підприємці обох країн могли скористатися перевагами угоди, її ще повинна ратифікувати Україна.

Угода про вільну торгівлю між Канадою та Україною набула чинності першого серпня 2017 року. Вона дозволила взаємне скасування або зниження  імпортних мит на більшість товарних позицій.

У вересні 2023 року президент Зеленський під час візиту до Оттави  разом із прем’єр-міністром Джастіном Трюдо підписав оновлену угоду. Новий документ покриває також торгівлю послугами, а не лише товарами, інвестиції, телекомунікації й інші перспективні сфери.

 За підсумками 2021 року товарообіг між Канадою та Україною наблизився до 350 мільйонів доларів США. 2022 року він трохи знизився через фактори, переважно пов’язані із початком російського вторгнення.

  • 24 лютого 2024 року Україна та Канада також підписали угоду про гарантії безпеки. Документ передбачає виділення Канадою у 2024 році понад 3 млрд канадських доларів макрофінансової та оборонної допомоги Україні.
  • 11 березня стало відомо, що ексречник МЗС Олег Ніколенко призначено генеральним консулом України в Торонто.
Новини по темі: торгівля Канада