Завантажити ще

Ексречник МЗС Олег Ніколенко став генконсулом України в Торонто

Ексречник МЗС Олег Ніколенко став генконсулом України в Торонто
Фото: facebook.com/media/set/?set=a.1561036141062&type=3

Ексречник МЗС Олег Ніколенка призначено генеральним консулом України в Торонто. Про це він повідомив на своїй Facebook-сторінці.

- Новий розділ. Нова відповідальність. Нові можливості просувати інтереси України та українців і наближати Перемогу. Дякую міністру Дмитру Кулебі та президентові України Володимиру Зеленському за довіру, - прокоментував Ніколенко своє призначення.

Олег Ніколенко народився в місті Херсон у родині аграріїв. У 2008 році здобув філологічну освіту в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, отримавши диплом магістра з відзнакою «Перекладач англійської та арабської мов». У тому ж році став аташе посольства України в Лівії, де починаючи з 2011 року, коли в країні спалахнула громадянська війна, працював там в екстремальних умовах, займався евакуацією українських громадян.

Після повернення з Лівії займався в МЗС України регіоном Північної Африки та Близького Сходу, був помічником Спеціального представника України з питань Близького Сходу та Африки. З 2015-го до 2020 року був речником Постійного представництва України при ООН у Нью-Йорку.

У 2016-2017 роках входив до складу української делегації в Раді Безпеки ООН під час непостійного членства України, де вів питання Північної та Західної Африки, врегулювання проблематики Західної Сахари, був координатором Санкційного комітету Радбезу ООН щодо Судану 1591 (2005). 

У 2019-2020 роках обіймав посаду віцеголови комітету ООН з питань інформації, брав участь в реформуванні інформаційної політики ООН в контексті протидії пандемії COVID-19.

З 22 листопада 2020 року до 8 березня 2024 року був речником Міністерства закордонних справ України.

  • 7 березня президент України Володимир Зеленський погодив кандидатуру колишнього Головнокомандувача Збройних сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії. 9 березня заступник керівника Офісу президента Андрій Сибіга заявив, що процедури оформлення необхідних документів для призначення Залужного вже розпочалися. 
  • У другу річницю повномасштабного російського вторгнення Україна та Канада підписали угоду про гарантії безпеки. 
Новини по темі: консульство консул Канада