Завантажити ще

Найближчим часом Європа зможе виробляти необхідну для України кількість боєприпасів, - президент Чехії Павел

Найближчим часом Європа зможе виробляти необхідну для України кількість боєприпасів, - президент Чехії Павел
Фото: facebook.com/prezidentpavel/

Чехія старається збільшити виробництво боєприпасів так швидко, як це тільки можливо. У найближчому майбутньому європейські компанії зможуть виробляти їх таку кількість, що вистачить не тільки для України, але і для поповнення запасів європейських країн. Як пише Радіо Свобода, про це заявив президент Чехії.

Він наголосив, що наразі союзники розгортають виробничі потужності та шукають боєприпаси для України в альтернативних постачальників.  

- Виробництво необхідної кількості снарядів потребує часу. Це вимагає збільшення потужностей нашого виробництва. Але Україна потребує снарядів зараз. Ми не можемо чекати на європейські компанії, тому ми намагаємося знайти боєприпаси всюди, де можемо. Доставити їх в Україну так швидко, наскільки це можливо. Але паралельно збільшуємо власні потужності, - зазначив Павел.

Він додав, що найближчим майбутнім  «європейські компанії зможуть виробляти необхідну кількість боєприпасів, щоб поповнити запаси європейських країн, а також щоб забезпечити Україну боєприпасами, якщо вона ще їх потребуватиме".

  • 8 березня Чехія заявила, що разом із партнерами зібрала кошти для  закупки першої партії з 300 тисяч артилерійських снарядів для України. 
  • 17 лютого Павел заявив, що Чехія знайшла до 800 тисяч снарядів стандартного калібру НАТО, які можна за кілька тижнів відправити в Україну, якщо знайдеться фінансування для доставки. 
  • Паралельно чеський інвестор Ян Барта за добу зібрав $2 млн на FPV-дрони для України за ретвіти свого поста, в якому він оголосив про початок збору.  Барта передав гроші фандрейзинговій організації Nemesis, яка збирає кошти на FPV-дрони для України. На сайті організації зазначено, що їй вдалося зібрати $3,07 млн, що достатньо для закупівлі 7800 FPV-дронів. Мета організації - зібрати гроші на 10 000 дронів.