Завантажити ще

У Румунії почалось будівництво найбільшої бази NATO в Європі

У Румунії почалось будівництво найбільшої бази NATO в Європі
Фото: euronews.ro

У Румунії розпочалось будівництво найбільшої бази NATO в Європі із заявленою вартістю в 2,5 млрд євро. Як повідомляє Euronews, вона знаходитиметься у повіті Констанца і буде створена на основі 57-ї авіабази ВПС Румунії "Міхаїл Когелнічану".

Найбільша в Європі військова база НАТО може з'явитися вже до 2040 року.  Очікувана площа нової бази - майже три тисячі гектарів. Передбачається, що майданчик зможе приймати до 10 тисяч солдатів НАТО та їхні родини. До проєкту входять злітно-посадкові смуги, озброєнні платформи, ангари для військових літаків, школи, дитячі садки, магазини і лікарня.

- Уряд виділив 2,5 мільярда євро на цей проєкт, який перетворить базу в повіті Констанца на найважливіший об’єкт НАТО в Європі, - йдеться у повідомленні.

Раніше президент Румунії Клаус Йоханніс написав лист до парламенту, у якому наголошувалось, що країна дає зелене світло оперативному розгортанню сил НАТО на своїй території на 2024 рік у разі серйозних загроз національній безпеці країни. Це дозволяє Північноатлантичному альянсу ухвалювати рішення про швидке розгортання спільних оперативних груп на румунській території у разі раптової серйозної кризи, яка загрожує безпеці, національній незалежності та суверенітету країни, "щоб оперативно вирішити кризу та запобігти її ескалації".

  •  Міноборони Румунії також оголосило військові навчання у кількох повітах країни. У рамках цього процесу були офіційно призвані резервісти. За інформацією відомства, увесь 2024 рік у країні проводитиметься оцінка підготовки населення, економіки та території до оборони, а також мобілізаційне навчання.  
  • З листопада 2023 року в Румунії навчаються українські пілоти. Літаки для навчання надали Нідерланди. 
Новини по темі: НАТО Румунія