12 червня
Завантажити ще

Російські війська можуть скористатися дефіцитом боєприпасів для раптового прориву, - ISW

Російські війська можуть скористатися дефіцитом боєприпасів для раптового прориву, - ISW
Фото: mil.in.ua

Дефіцит боєприпасів та військового обладнання, що були викликані затримками допомоги зі США, може зробити нинішню лінію фронту дуже вразливою. Даною ситуацією можуть скористатися російські війська для раптового прориву, повідомляють експерти Інституту вивчення війни (ISW).

Військові аналітики наголошують, що пріоритети України  - сектори, де найбільше загрожують інтенсивні російські наступальні операції. Це може створити вразливі ділянки в інших місцях. Фахівці попередили, що російські окупаційні війська можуть скористатися цим для раптового і несподіваного просування вперед.

Прорив може трапитися у тому випадку, вважають в ISW, якщо поставки зброї українським військовим і надалі скорочуватимуться. 

В ISW зауважили, що збереження Росією ініціативи на всьому театрі бойових дій збільшує ризики такого розвитку подій, дозволяючи російському військовому командуванню на власний розсуд збільшувати або зменшувати інтенсивність операцій на будь-якій ділянці лінії фронту.

Військові експерти додали, що українські військові, ймовірно,  намагаються пом'якшити проблеми, спричинені нестачею боєприпасів і визначають пріоритетні ділянки на фронті.  Але, вважають аналітики, це приховує ризики для українських сил. 

  •  У кінці лютого міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що експорт боєприпасів, вироблених в Європі, має бути призупинений до інших країн, окрім України. Він наголосив, що кожен патрон, вироблений в Європі, має служити для захисту Європи. 
  • У листопаді 2023 року міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив, що за нинішньої інтенсивності війни Україна продовжить бути залежною від поставок артилерійських боєприпасів від партнерів.