Завантажити ще

Кулеба закликав призупинити експорт європейських снарядів до інших країн окрім України

Кулеба закликав призупинити експорт європейських снарядів до інших країн окрім України
Фото: REUTERS/Valentyn Ogirenko

Експорт боєприпасів, вироблених в Європі, має бути призупинений до інших країн, окрім України. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю німецькому виданню RND, повідомила "Європейська правда".

- Усі контракти на експорт боєприпасів, вироблених в Європі, до третіх країн мають бути призупинені, і всі такі боєприпаси мають бути направлені до України. Кожен патрон, вироблений в Європі, має служити для захисту Європи, - сказав глава МЗС України.

Кулеба також розповів про роботу над тим, щоб боєприпаси, які наразі закуповуються європейськими державами у третіх країнах, стали доступними для України. Він зазначив, що наголошує на нестачі боєприпасів в України у всіх розмовах із партнерами.

- Я скаржуся на брак боєприпасів на кожній зустрічі з нашими партнерами. Вони всі про це знають і припустилися помилок, які визнають. Вони занадто пізно вирішили нарощувати власне виробництво, підписувати довгострокові контракти та вводити в експлуатацію нові виробничі лінії. На жаль, ми зараз розплачуємося за ці помилки, - заявив міністр закордонних справ.

  • У листопаді міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив, що за нинішньої інтенсивності війни Україна продовжить бути залежною від поставок артилерійських боєприпасів від партнерів.
  • У лютому начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов закликав Канаду передати Україні некеровані авіаційні ракети CRV7, які готують до утилізації.