Завантажити ще

Камишін: За такої інтенсивності війни Україна буде залежною від поставок боєприпасів

Камишін: За такої інтенсивності війни Україна буде залежною від поставок боєприпасів
Фото: Скриншот з етеру NV на YouTube

При нинішній інтенсивності війни Україна продовжить бути залежною від поставок артилерійських боєприпасів від партнерів. Про це міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив під час івенту NV Формула успіху України.

- Всі заводи США подвоїли виробничі спроможності за час нашої війни. Всі заводи Європи навіть не подвоїли ще виробничі спроможності за час нашої війни. У нас по деяких позиціях є кратне зростання вже. По декількох позиціях — десятикратне зростання. Я кажу тільки про мінометні артилерійські постріли. Так от: навіть якщо ми складемо разом всі європейські виробничі спроможності, всі американські і всі наші - і помножимо кратно на багато — то нам цього буде недостатньо, щоб закрити наші потреби на фронті. Тому ми будемо продовжувати залежати від іноземного постачання, — сказав він.

Камишін додав, що в цій війні таке споживання снарядів, яке жодна країна вільного світу наодинці не зможе забезпечити сама. Міністр зауважив, що виробництво зброї не має завершуватися і після закінчення війни.

- Нам треба нарощувати виробництво і далі. І нам треба розуміти, що [коли] закінчилась війна нашою перемогою — нам все одно потрібно буде виробляти [зброю] ще багато-багато років, складати це на склади й очікувати повернення скажених псів назад. Але хоч як ми наростимо наше виробництво — нам все одно доводиться залежати від наших іноземних партнерів, — зазначив він.

Модератор заходу, журналіст Віталій Сич зазначив, що сьогодні українська армія витрачає 10−20 тисяч снарядів за добу.

7 серпня міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив в інтерв'ю The Wall Street Journal, що до кінця 2023 року Україна вироблятиме 155-мм боєприпаси стандарту НАТО.