15 червня
Завантажити ще

У Польщі затримали українських журналістів, які знімали докази торгівлі із РФ

У Польщі затримали українських журналістів, які знімали докази торгівлі із РФ
Фото: rayon.in.ua

У Польщі затримали журналістів - редактора Юрія Конкевича та відеооператора Олександра Пілюка під час фіксації перетину кордону вантажними автомобілями між Калінінградською областю РФ та Республікою Польща. Про це повідомило ІА "Район.ін.юа".

- Жодного блокпоста польських фермерів там ми не зустріли, а побачили вагони РЗ. Польська поліція затримала нас і вилучила майно, не повідомила консула, не дала можливості зателефонувати в Україну, а Агентство внутрішньої безпеки назвало особами, що загрожують національній безпеці Польщі, та видворили, – розповів Конкевич.

Журналісти мали дослідити, які вантажі перевозяться через кордон і який транспорт – польський чи російський – використовується для цього. Вони також планували поговорити з очевидцями та експертами, аби зрозуміти масштаби цієї торгівлі.

Причиною затримання поліція вказала на те, що співробітники ЗМІ надто довго фотографували російські вагони зрідженого газу, вважаючи це за критичну інфраструктуру. Потім автомобіль журналістів обшукали без їхньої згоди, і з нього вилучили редакційний ноутбук, мікрофони, навушники, обладнання для світла та інші особисті речі. Співробітники поліції відмовилися надати можливість зателефонувати консулу, редакції та родичам журналістів без пояснення причин.

  • 28 лютого польська поліція пояснила затримання українських журналістів біля кордону з Білоруссю, стверджуючи, що отримала інформацію від місцевих мешканців про невідомих осіб, які фотографували та використовували дрони.
  • 27 лютого польські правоохоронці затримали журналіста УП Михайла Ткача, коли він із оператором знімав матеріал про транзит продукції між Польщею, РФ та Білоруссю. Частину знятого матеріалу було, за його словами, видалено поляками.