Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
15 квiтня
Завантажити ще

Витік розмови офіцерів Бундесверу стався через «небезпечне підключення», — Пісторіус

Витік розмови офіцерів Бундесверу стався через «небезпечне підключення», — Пісторіус
Фото: REUTERS/Lisi Niesner

Витік розмови німецьких офіцерів стався через «небезпечне підключення». Один з учасників онлайн-конференції, перебуваючи у Сінгапурі, скористався мобільною мережею або Wi-Fi готелю. Про це повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, відповідаючи на запитання журналістів, пише німецька газета Bild.

Він підкреслив, що системи зв'язку Бундесверу не було зламано, витік стався саме внаслідок приватної помилки. Офіцери Бундесверу використали версію американської платформи Webex, що відповідає рівню безпеки даних, що обговорювалися.

- Не всі учасники дотримувалися процедури безпечного підключення. За наявними даними, стався витік даних учасника у Сінгапурі. Цей офіцер під'єднався до секретної розмови Бундесверу через «відкрите з'єднання», – розповів Пісторіус.

Міністр назвав це "серйозною помилкою", проте зазначив, що її наслідки були "керованими". Борис Пісторіус запевнив, що не відчув “ніякого роздратування” під час переговорів із союзниками й у нього не виникло відчуття, що Німеччині не довіряють.

Це перші підсумки розслідування витоку розмови німецьких офіцерів. Пісторіус ініціював попереднє дисциплінарне розслідування щодо учасників онлайн-конференції. Видання зазначило, що бригадний генерал Франк Грефе 19 лютого перебував у Сінгапурі, де відвідав авіашоу.

  • 1 березня 40-хвилинну розмову німецьких офіцерів злила російська пропагандистка Маргарита Симоньян. Чотири військові зокрема обговорювали можливість ураження Кримського мосту німецькими далекобійними ракетами Taurus, які канцлер Німеччини Олаф Шольц відмовляється надавати Україні.
  • 3 березня міністр оборони ФРН Борис Пісторіус назвав перехоплення розмови німецьких офіцерів частиною інформаційної війни президента Росії Володимира Путіна. За його словами, метою гібридної атаки є дезінформація та підрив єдності союзників.