Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Міністр оборони Німеччини прокоментував перехоплення розмови офіцерів Бундесверу

Міністр оборони Німеччини прокоментував перехоплення розмови офіцерів Бундесверу
Фото: REUTERS/Lisi Niesner

Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус прокоментував перехоплення Росією розмови німецьких офіцерів про можливий удар ракетами Taurus по Кримському мосту. Він назвав це елементом інформаційної війни президента Росії, повідомили німецькі видання Deutsche Welle та Welt.

- Це частина інформаційної війни Путіна. Це гібридна атака задля дезінформації — вона спрямована на розділення, на підрив нашої єдності. Тож ми мусимо реагувати на це з особливою обережністю, але не менш рішуче, - заявив Пісторіус у Берліні у неділю, 3 березня, під час брифінгу, присвяченого прослуховуванню офіцерів Бундесверу. 

За його словами, нині завдання полягає в тому, аби не піддатися цій атаці та не дозволити росіянам вплинути на внутрішню політику Німеччини. Служба військової контррозвідки проведе розслідування «точних передумов» інциденту в найближчі кілька днів. Зокрема, має бути з’ясовано, чи були порушені правила безпеки інформаційних технологій. Очільник оборонного відомства зазначив, що наразі заходи персональної відповідальності через виток розмови не вживатимуться.

  • 1 березня керівниця російського державного пропагандистського мовника RT Маргарита Симоньян опублікувала аудіозапис 40-хвилинної розмови. За її словами, вона велася 19 лютого між офіцерами німецьких ВПС. Вони обговорювали можливість атакувати Керченський міст, якщо оснастити ракетами Taurus французький винищувач Dassault Rafale.
  • 2 березня канцлер Німеччини Олаф Шольц під час візиту до Ватикану назвав "дуже серйозним" витік розмови офіцерів Бундесверу. Він заявив, що “це зараз дуже ретельно, дуже інтенсивно і дуже швидко з'ясовується”.
  • За даними німецьких ЗМІ, розмова проходила на американській платформі онлайн-конференцій WebEx. Посилання на зустріч була надіслана на мобільні телефони офіцерів через стаціонарний телефон Бундесверу.