Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Шмигаль заявив, що українцям за кордоном можуть виплачувати "підйомні для повернення"

Шмигаль заявив, що українцям за кордоном можуть виплачувати
Фото: REUTERS

Україна спільно з європейськими партнерами працює над стимулами для повернення українців з-за кордону, зокрема і фінансовими. Про це заявив прем'єрміністр Денис Шмигаль на пресконференції в Києві.

- Спільно з партнерами працюємо над стимулами для повернення українців. Стимул №1 - це безпека, чого хочуть українські сім'ї, жінки, діти, які перебувають за кордоном. Вони [програми підтримки українців в ЄС] мають трансформуватися в програми стимулювання повернення, так звані підйомні для повернення, та інші кроки, які стимулюватимуть людей повертатися в Україну, - сказав Шмигаль.

Шмигаль не уточнив, хто має виплачувати ці "підйомні" - український уряд чи країни Європейського союзу, які прийняли українських біженців.

  • За підрахунками ООН станом на січень 2024 року, близько 3,7 млн українців вважаються внутрішньо переміщеними особами, а ще 6,3 млн – біженцями. 
  • 23 січня радник керівника Офісу президента Сергій Лещенко заявив, що країнам ЄС краще припинити фінансово допомагати біженцям, щоб вони швидше повернулися додому. 
  • 29 січня в інтерв'ю німецькому телеканалу ARD президент Володимир Зеленський сказав, що було б краще, якби Україна сама розподіляла між біженцями допомогу від ЄС. Тобто виплати мають йти через українських бюджет.