12 червня
Завантажити ще

Президент – про соцдопомогу біженцям за кордоном: Краще, якби давали гроші в бюджет України, а ми перерозподіляли

Президент – про соцдопомогу біженцям за кордоном: Краще, якби давали гроші в бюджет України, а ми перерозподіляли
Фото: Скріншот з відео youtube.com/watch?v=NnH75tFS96o

Було б краще, якби гроші, які різні країни надають як соціальну допомогу українським біженцям, надавали Україні, а країна вже сама їх розподіляла між людьми. На думку президента України Володимира Зеленського, таким чином гроші підтримували б українську економіку. Про це він розповів в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD

- Якщо уряд хоче допомагати українцям, то є такий момент − наприклад, якась людина виїхала і перебуває за кордоном і отримує підтримку від Німеччини. І ми дякуємо за те, що ви підтримуєте наших громадян. Але буває так, що ця людина отримує підтримку і від вас, і від нас. Ну, так буває. Я зараз не про наших українців у Німеччині. Я вам узагальнюю це. І тому я завжди говорив, що для нас набагато краще, якби Німеччинна підтримувала українців, даючи гроші в бюджет України, а потім Україна вже б перерозподіляла ці гроші в залежності, де знаходиться ця людина, - зазначив президент.

Він додав, що наразі частина грошей України лишилась у Європі, бо, коли люди тікали з дому від війни, вони вивозили гроші. А потім і всі гроші, які йшли на підтримку українців, залишались за кордоном і в економіці тієї чи іншої держави.

- І в кінці кінців гроші наші виїхали, а європейські гроші лишались там, де залишились громадяни України. Поза територією України. Немає в мене ніяких питань. Просто хотів би, щоб ми звернули на це увагу. Коли весь світ каже про фінансову підтримку українців, то я хотів би звернути увагу, де залишається більшість цих грошей, − пояснив Зеленський.

Президент наголосив, що рішення, чи підтримувати українців, − це особисте рішення німців і Німеччини.  Він закликав не узагальнювати питання українських біженців, зокрема, чоловіків, бо, за його словами, "тут дуже багато різних деталей: є люди, які виїхали з різних причин і мали законодавчі причини і можливості поїхати, є люди немобілізаційного віку, є ті, хто виїхали раніше, є студенти".

Президент подякував тим українцям, які повертаються додому, працюють, платять податки і таким чином піднімають економіку і допомагають ЗСУ.  

  • У Львові прийняли рішення виплачувати одноразову допомогу у розмірі 50 тисяч грн тим, хто перебуває на військовому обліку на території Львівської міської територіальної громади та підписав контракт з військовими частинами десантно-штурмових військ та морською піхотою.
  • 25 січня Кабмін подовжив виплати для всіх внутрішньо переміщених осіб (ВПО) до 1 березня. При цьому виплати для переселенців-пенсіонерів подовжуються ще на шість місяців.