12 червня
Завантажити ще

Польща веде переговори з Україною щодо тимчасового закриття кордону для товарів, - Туск

Польща веде переговори з Україною щодо тимчасового закриття кордону для товарів, - Туск
Фото: twitter.com/PremierRP

Польща веде переговори з Україною щодо тимчасового закриття кордону для торгівлі. Про це 28 лютого заявив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск на пресконференції у Варшаві після зустрічі з прем'єр-міністром Норвегії Йонасом Гар Стьоре, передає RMF FM з посиланням на PAP.

– Також ми ведемо переговори з українською стороною про тимчасове закриття кордону для товарів. Про це я також поговорю завтра з польськими фермерами, – сказав він.

Туск підкреслив, що це буде тимчасове та болісне рішення для обох країн. Польща шукає довгострокове рішення. 29 лютого прем'єр зустрінеться у Варшаві з лідерами груп, які протестують на кордоні з Україною.

Дональд Туск заявив, що Польща хоче допомогти Україні, проте не може допустити, щоб ця допомога мала "дуже негативні наслідки" для її власних громадян. За словами Туска, Варшава шукає рішення, яке захистить ринок від "напливу значно дешевшої сільськогосподарської продукції", а фермерів – від нерівної конкуренції.

Прем'єр також сказав, що для Польщі є неприйнятними ліміти, запропоновані Брюсселем та Києвом. Варшава хоче, щоб сільгосппродукція з України безмитно ввозилася на довоєнному рівні, а не на рівні 2022 та 2023 років. Туск не виключив державні субсидії, щоб польське зерно було привабливішим за ціною, ніж українське. Перший транш може бути виплачено малому бізнесу завтра або найближчими днями.

Дональд Туск зазначив, що у Польщі накопичилося 9 мільйонів тонн надлишків зерна.

  • 22 лютого прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск відмовився їхати на кордон з Україною за пропозицією президента Володимира Зеленського, щоб розв'язати питання протестів польських фермерів.
  • У ніч на 25 лютого польські протестувальники на кордоні вчетверте висипали українське зерно, яке прямувало транзитом до інших країн ЄС.
Новини по темі: Дональд Туск Польща зерно