Завантажити ще

Туск заявив, що у зустрічі із Зеленським на кордоні немає необхідності

Туск заявив, що у зустрічі із Зеленським на кордоні немає необхідності
Фото: facebook.com/kancelaria.premiera

Необхідності у зустрічі з Володимиром Зеленським для розв'язання питання польських протестів на кордоні з Україною немає. Про це заявив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, повідомляє RMF24. Під час пресконференції 22 лютого він зазначив, що зустріч урядів двох країн відбудеться у Варшаві за місяць.

– Ще перебуваючи у Києві (22 січня. – Авт.), я домовився, що зустріч урядів Польщі та України відбудеться у Варшаві 28 березня, – сказав Туск.

Водночас глава польського уряду анонсував заходи з розблокування кордону для військової, гуманітарної та медичної допомоги Україні.

- Включимо прикордонні переходи з Україною та зазначені ділянки доріг і залізничних колій до переліку об'єктів критичної інфраструктури. Це питання найближчих кількох годин, – оголосив він.

У ході пресконференції Дональд Туск закликав відокремлюти питання незаперечної підтримки України та захисту польського ринку від негативних наслідків лібералізації торгівлі ЄС з Україною.

Туск також заявив, що протестами фермерів на кордоні з Україною намагаються скористатися ті, хто слугує пропаганді президента Росії Володимира Путіна. Він заявив, що публічна підтримка наративу Путіна є державною зрадою.

  • 21 лютого президент Володимир Зеленський опублікував відеозвернення, в якому запропонував владі України, Польщі та представникам Єврокомісії зустрітися на кордоні, щоб розв'язати питання протестів польських фермерів.
  • Президент Польщі Анджей Дуда позитивно ставиться до ідеї зустрічі українського і польського урядів з представниками Єврокомісії для розв’язання кризи на кордоні, заявили у канцелярії глави держави.