Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
21 квiтня
Завантажити ще

Росія готова використовувати ядерну зброю у разі вторгнення Китаю, — Financial Times

Росія готова використовувати ядерну зброю у разі вторгнення Китаю, — Financial Times
Фото: wikimedia.org

Збройні сили Росії провели навчання щодо застосування ядерної зброї в рамках підготовки до можливого вторгнення Китаю. Про це повідомило видання Financial Times з посиланням на низку нібито секретних документів.

Видання отримало доступ до 29 документів зі сценаріями "військових ігор" та презентаціями для офіцерів ВМФ РФ, що включають принципи застосування ядерної зброї з 2008 по 2014 рік. Експерти вважають, що попри десятирічний вік документи залишаються актуальними для сучасної російської військової стратегії. Вони були передані із західних джерел у видання FT.

Документи описують критерії для застосування ядерної відповіді, включаючи вторгнення на територію Росії та знищення підводних човнів. Вони також свідчать про глибоку недовіру Росії до Китаю, незважаючи на договір про заборону першого ядерного удару. Східний військовий округ РФ відпрацьовував різні сценарії китайського вторгнення, включаючи застосування ядерної зброї. Сценарії передбачають тактичний ядерний удар для запобігання вторгненню угруповання військ другого ешелону після зупинки першої групи зі звичайним озброєнням.

В окремій презентації для офіцерів ВМС описуються широкі критерії для нанесення ядерного удару, включаючи висадку противника, поразку підрозділів або напад зі звичайним озброєнням. Поріг визначається як момент, коли втрати російських військ не здатні зупинити ворожу агресію, що ставить під загрозу державну безпеку Росії.