Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
12 квiтня
Завантажити ще

Дуда заявив, що ідея відправлення солдатів в Україну "не викликала ентузіазму" у союзників

Дуда заявив, що ідея відправлення солдатів в Україну
Фото: instagram.com/prezydent_pl

Ідея відправлення західних солдатів в Україну не викликала ентузіазму на зустрічі союзників у Парижі. Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда, повідомило Polskie Radio 24.

- Найбурхливіша дискусія розгорнулася навколо питання відправлення солдатів до України. І тут теж не було абсолютно жодного консенсусу, – сказав він після зустрічі.

Дуда висловив сподівання, що "найближчим часом ми зможемо спільно підготувати значні поставки боєприпасів в Україну". Президент Польщі назвав це найважливішим, тим, що зараз справді потрібно Україні.

Увечері 26 лютого у Парижі відбулася зустріч президентів, глав урядів та міністрів 28 країн на тему подальшої підтримки України у війні з Росією. Саміт пройшов з ініціативи Еммануеля Макрона. На пресконференції після зустрічі президент Франції не виключив відправлення західних солдатів до України в майбутньому, але поки що консенсусу з цього питання немає.

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що питання про відправку в Україну іноземних військ не стояло на порядку денному зустрічі в Єлисейському палаці.

  • 26 лютого прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що у Парижі розглянуть можливість відправлення іноземних солдатів до України на основі двосторонніх угод, що стане “величезною ескалацією напруженості”.
  • 25 лютого президент Володимир Зеленський на пресконференції у Києві повідомив, що Україна не веде переговори із партнерами щодо застосування їхніх армій.