Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Макрон вперше допустив відправлення західних військ в Україну

Макрон вперше допустив відправлення західних військ в Україну
Фото: instagram.com/emmanuelmacron

Еммануель Макрон не виключив відправлення західних військ в Україну, але зазначив, що поки що консенсусу серед союзників немає. Про це президент Франції заявив на пресконференції після саміту союзників України у Єлисейському палаці, повідомила французька газета Le Monde.

- Я не зніматиму двозначність сьогоднішніх дебатів, називаючи імена. Я кажу, що це питання було порушено як один із варіантів. Багато людей, які сьогодні кажуть: "Ніколи", були тими самими людьми, які два роки тому казали: "Ніяких танків, жодних літаків, жодних ракет далекого радіусу дії", - сказав він.

Макрон не став більше говорити про позицію Франції з цього питання, пославшись на "стратегічну невизначеність".

Французький лідер сказав, що союзники України зроблять "все можливе, щоб Росія не змогла виграти цю війну". Президент Франції зазначив, що союзники "не воюють із російським народом", а "просто не хочуть дати йому перемогти в Україні".

До цього часу Франція ніколи не згадувала про варіант відправлення західних військ до України, зауважила Le Monde. Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте після саміту в Парижі заявив, що питання про відправку наземних військ не стояло на порядку денному.

Володимира Зеленського на саміті на підтримку України не було. Він виступив перед союзниками з відеозв'язку. Зокрема, висловив жаль з приводу того, що Україна отримала від ЄС лише 30% від обіцяного мільйона снарядів.

Саміт союзників України у Парижі. Фото: president.gov.ua

Саміт союзників України у Парижі. Фото: president.gov.ua

  • 26 лютого прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що кілька країн - членів НАТО та ЄС розглядають можливість відправлення солдатів до України на двосторонній основі.
  • 25 лютого президент Володимир Зеленський заявив на своїй пресконференції у Києві, що Україна не обговорює із союзниками застосування їхніх армій.