Завантажити ще

Польща недооцінює наслідки протестів на кордоні, – депутат польського Сейму Павло Коваль

Польща недооцінює наслідки протестів на кордоні, – депутат польського Сейму Павло Коваль
Фото: wiadomosci.gazeta.pl

Польща недооцінює довгострокові наслідки цьогорічних протестів на українсько-польському кордоні. У результаті в історії може залишитися запис про сварку цих країн, заявив в інтерв'ю Rzeczpospolita голова парламентського комітету із закордонних справ сейму Речі Посполитої Павло Коваль.

- Ми упускаємо загальний план, бо дивимося лише через призму невирішених конфліктів, які зрештою можуть бути вирішені. Ми не бачимо ширшої та позитивнішої картини соціально-економічного співробітництва чи доступу до українського ринку. Боюся, що в історію увійде, що врешті-решт Польща посварилася з Україною. Що під час війни Польща блокувала, серед іншого, торгівлю. Цей конфлікт насамперед служить Росії, але його основи є реальними, - зазначив Коваль.

Він пояснив, що існують "групи фермерів, які програють". І саме їм потрібна швидка допомога.

– Проте загалом польська економіка виграє від відкриття відносин з Україною. Ми могли б отримати ще більше, якби навчилися організовувати транспорт за гроші, як це роблять румуни. Нам треба бачити всю картину, а не окремі її частини, – запевнив голова парламентського комітету.

Щодо плану, як Польща та польські підприємці могли б допомогти Україні у відновленні економіки, Коваль висловив упевненість, що це вже відбувається. За його словами, про це свідчить «значне зростання експорту», і деякі польські підприємці "вже знайшли свій шлях".

- Ми маємо зробити так, щоб у них (польських фермерів. – Ред.) не було перешкод для експорту своєї продукції. Зараз для них ключовий момент вийти на український ринок раніше, ніж інші прийдуть із Західної Європи. Ринок відкрився. У Польщі мало хто знає, що відкритий ринок працює в обидві сторони, – розповів Коваль.

За його словами, якщо говорити про відновлення інфраструктури, то є дві групи проєктів. Перші – ті, що відновлюються зараз під час війни, а другі – після закінчення.

– Я переконаний, що Україна буде привабливим місцем для багатьох інвестицій. І що, зрештою, туди буде залучено набагато більше коштів, ніж ми зараз очікуємо, - підсумував Коваль.

  • 21 лютого президент Володимир Зеленський опублікував відеозвернення, в якому запропонував владі України, Польщі та представникам Єврокомісії зустрітися на кордоні, щоб вирішити питання протестів польських фермерів.
  • 22 лютого прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що у зустрічі з Володимиром Зеленським для вирішення питання польських протестів на кордоні з Україною немає потреби. При цьому він анонсував заходи щодо розблокування кордону для військової, гуманітарної та медичної допомоги Україні.
Новини по темі: Кордон Польща блокада