20 травня
Завантажити ще

Польща запевнила Україну, що розслідує інцидент із висипаним зерном

Польща запевнила Україну, що розслідує інцидент із висипаним зерном

Представник Польщі в Євросоюзі запевнив, що інцидент із висипаним українським зерном на кордоні вже розслідується правоохоронцями. Про це заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич в ефірі телемарафону ввечері 20 лютого.

- Усі ці епізоди вже розслідуються польськими правоохоронними органами. Стосовно відповідальності матеріальної, то треба розуміти, що це приватно-правові відносини, у яких будуть брати участь перевізник, замовник і постачальний цієї продукції. Я думаю, вони знайдуть вирішення цієї ситуації. Радує, що реакція польської влади на ці інциденти є, - сказав заступник міністра.

Дмитрасевич назвав вимоги польських протестувальників заполітизованими. За його словами, вигоду від таких історій отримує Російська Федерація. 

- З польської сторони ми почули, що вимог від протестувальників дві: обмежити перетин через польський кордон української агропродукції та пом'якшення вимог європейського "Зеленого курсу". Хоча я розумію що є ще одна вимога, це дотації та підтримка фермерів. Це, в принципі, зрозуміла вимога. На жаль, з моєї точки зору, вимоги до України польських протестувальників є досить таки заполітизовані. Вже рік експорт української агропродукції в Польщу по семи категоріях товарів взагалі не відбувається. Градус напруги, з плакатами, з висипаним зерном, тут очевидний бенефіціар є, це Російська Федерація, - сказав Дмитрасевич.

Новини по темі: зерно Польща