Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
22 квiтня
Завантажити ще

Смерть Навального та відхід з Авдіївки: чи посилить це допомогу Україні від Заходу

Смерть Навального та відхід з Авдіївки: чи посилить це допомогу Україні від Заходу
Фото: REUTERS

Минулого тижня відбулися дві важливі події, які можуть вплинути на подальше надання допомоги Заходу Україні. Це смерть у колонії російського опозиціонера Олексія Навального та відхід з Авдіївки українських військ. У чому ж зв'язок цих двох подій з допомогою нашій країні? Логіка тут дуже проста.

Смерть Навального – ознака посилення тоталітаризму у Росії

По-перше, у світі практично ніхто не сумнівається у тому, що Олексій Навальний не помер природною смертю, а був убитий путінським режимом. Президент США Джо Байден заявив, що відповідальність за смерть Навального несе Володимир Путін. Він виступив зі зверненням у зв'язку зі смертю Олексія Навального і сказав, що навіть у в'язниці Навальний продовжував говорити правду. «Російська влада розповість свою історію. Але пам'ятайте: Путін відповідальний за смерть Навального», - сказав Байден.

У США після смерті Навального заговорили про "путінське крило" Республіканської партії. "Проблема цього виборчого циклу полягає в тому, щоб путінське крило (трампісти. – Ред.) Республіканської партії не захопило Західне крило Білого дому", - заявила представник цієї партії Ліз Чейні.

Президент Франції Еммануель Макрон у п'ятницю звинуватив російську владу в загибелі, за його висловом, найвідомішого критика Кремля Олексія Навального.

«Ми докладемо всіх зусиль, щоб закликати до відповіді російське політичне керівництво та владу. Ми вимагаємо від російської влади встановити всі факти, пов'язані зі смертю Навального. Росія має негайно звільнити всіх інших політичних в'язнів», - йдеться у заяві Урсули фон дер Ляєн та Жозепа Борреля.

Все це ще більше доводить Заходу, що в Росії зростає і міцніє тоталітарний режим, відмінна риса якого – це зневага до міжнародних норм поведінки та законів. А це означає, що Росія становитиме дедалі більшу загрозу для цивілізованого світу. І її треба зупинити. І зробити це можна саме в Україні, посиливши допомогу нашій країні.

Авдіївку залишили через відсутність американської допомоги

Щодо відходу української армії з Авдіївки, то наслідки цього кроку означив президент США Джо Байден. Він вважає, що таке рішення Київ змушений був ухвалити через американських законодавців, які досі не схвалили надання Україні екстреної допомоги.

«Українські військові були змушені вийти з Авдіївки після того, як українські солдати мали нормувати боєприпаси через скорочення запасів внаслідок бездіяльності Конгресу, що призвело до перших помітних успіхів Росії за кілька місяців. Президент Байден підкреслив, що Конгрес має терміново ухвалити законопроєкт про додаткове фінансування національної безпеки для поповнення запасів українських сил", – сказано у заяві Білого дому.

І росіяни продовжують наступальні дії. Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що затримки із наданням західної допомоги Україні допомагають Росії розпочати наступальні операції одразу на кількох ділянках фронту, щоб чинити тиск на українські сили на кількох напрямках.

За даними американських аналітиків, зараз російські війська проводять щонайменше три наступальні операції вздовж кордону Харківської та Луганської областей, зокрема у напрямку Куп'янська та Лимана, в Авдіївці та навколо неї і поблизу Роботино на заході Запорізької області.

Допомога триватиме

Світові лідери знову підтримали Україну на Мюнхенській безпековій конференції. І це оцінив президент України.

«Розмова з президентом Байденом – дуже важливі акценти, і зокрема – про Авдіївку та необхідність продовження принципової та достатньої підтримки України. Переговори з віце-президентом США дуже предметні. Зустрічі із конгресменами – представниками обох партій, обох палат американського Конгресу", - поділився підсумками візиту Володимир Зеленський.

За словами президента, кожна така розмова максимально чітко підтверджувала ключове значення: "саме Україна може зупинити Путіна і створити такі умови, щоб він був покараний за все зло, яке наробив".

Думка експерта

Володимир Фесенко, політолог:

- Звичайно ж, смерть Навального та відхід з Авдіївки вплинуть на подальшу допомогу Україні. Я сам був на цій Мюнхенській конференції і можу сказати, що смерть Навального стала шоком для Заходу. І ще одним доказом злочинності путінського режиму і що з ним не можна вести цивілізовані відносини. Від багатьох західних політиків у Мюнхені я чув: «Путін – це evil – зло». І його треба зупинити. Насамперед, підтримавши Україну.

Щодо Авдіївки, то так, вона стала сигналом тривоги. Постійно обговорювалася тема снарядного голоду та нестачі зброї. Особливо на Українському ланчі у Мюнхені, де були присутні наші поранені воїни. Їхні історії просто вибивали у слухачів сльозу. Тобто Авдіївка спонукає європейців посилити допомогу. Після цього чехи погодилися віддати 800 тисяч снарядів, Данія віддасть свою артилерію. Тобто європейці зрозуміли, що якщо нам не допомагати, наступними будуть вони. У березні може якось вирішитись і питання з американською допомогою Києву.