Завантажити ще

Угорський уряд відмовився зустрітись із сенаторами США, які приїхали в Будапешт

Угорський уряд відмовився зустрітись із сенаторами США, які приїхали в Будапешт
Фото: Getty Images

У неділю, 18 лютого, двопартійна делегація сенаторів США відвідала столицю Угорщини з офіційним візитом та закликала уряд країни негайно схвалити заявку Швеції на вступ до НАТО. Проте усі члени уряду проігнорували візит. Про це повідомляє The Washington Post.

Сенатори лишилися розчарованими тим, що жоден член уряду Угорщини не прийняв запрошення зустрітися з делегацією. Відмову уряду Орбана від зустрічі вони назвали «дивною та тривожною».

Угорщина – єдина з 31 існуючого члена НАТО, яка не ратифікувала заявку Швеції. Сенатори, які відвідали країну, оголосили, що представлять Конгресу спільну резолюцію, яка закликає уряд прем'єр-міністра Віктора Орбана зняти блокування трансатлантичної інтеграції Швеції.

Сенатор Джин Шахін сказала, що її розчаровує той факт, що жоден із членів угорського уряду не прийняв запрошення зустрітися з делегацією, але вона сподівається та оптимістично ставиться до того, що вступ Швеції буде представлений на ратифікацію, коли угорські законодавці знову зберуться 26 лютого.

Сенатор Кріс Мерфі сказав, що відмова уряду Орбана зустрітися з делегацією є "дивною і викликає занепокоєння", але відповідальність за проведення голосування лежить на угорському лідері.

- Ми досить мудрі в політиці, щоб розуміти, що якщо прем'єр-міністр Орбан хоче, щоб це сталося, то парламент може рухатися вперед, – сказав він.