Завантажити ще

У РФ виставлять на аукціон картину Айвазовського, оголошену Україною в міжнародний розшук

У РФ виставлять на аукціон картину Айвазовського, оголошену Україною в міжнародний розшук
Фото: twitter.com/MamedovGyunduz

Росія має намір виставити на аукціон картину Айвазовського «Місячна ніч», яка входить до списку картин, незаконно переданих до Сімферопольського художнього музею в Криму. Про це повідомив у соціальній мережі Х колишній заступник Генерального прокурора України, експерт із національного та міжнародного кримінального права Гюндуз Мамедов.

- РФ нехтує міжнародним правом, оскільки, згідно з Конвенцією ЮНЕСКО від 1970 року, вивезення культурних цінностей та передача права власності заборонені, - написав він.

Картина буде виставлена ​​на торги у Московському аукціонному домі 18 лютого. Стартова ціна роботи - 100 мільйонів рублів (782 тисячі доларів США).

  • У серпні 2017 року Інтерпол розпочав пошук 52 вкрадених картин із Музейного фонду України, переданих до Сімферопольського художнього музею у 2014 році. Серед них роботи відомих художників XVIII-XIX століть, включаючи "Місячну ніч" Айвазовського, "Дорогу в лісі" Шишкіна та "Болото" Левітана. Загальна вартість украдених картин перевищує 1,3 мільйона доларів.
  • Також повідомлялося, що чиновники з Маріуполя підозрюються у передачі картин Айвазовського та Шишкіна з Криму до Ермітажу та Третьяковської галереї. Під час обшуків у міськраді у чиновників виявили документи, які свідчать про причетність до втрати картин.
  • У цьому ж році картину Івана Айвазовського "Вид на Ревель" було знято з торгів у Швейцарії. Твір був виявлений на торгах аукціонного будинку Koller. Його планували продати за 1 мільйон доларів.
  • У Лондоні на торгах аукціонного будинку Christie's було продано картину "Кораблекрушение" Івана Айвазовського. Ця картина раніше знаходилася у Феодосійській галереї у Криму.