Завантажити ще

Посольство України звернулося до польської поліції через розсипане фермерами зерно

Посольство України звернулося до польської поліції через розсипане фермерами зерно
Фото: twitter.com/MeklerRafal

Польська поліція відкрила провадження через дії польських протестувальників, які висипали українське зерно на кордоні. Про це 12 лютого повідомив посол України в Польщі Василь Зварич у своєму фейсбуці.

- Польська поліція відкрила провадження і розпочала необхідні процедури… Такі методи протестувальників не повинні толеруватися в європейській цивілізованій країні, не кажучи вже про моральну сторону цієї провокації. Тому ми вимагаємо знайти і притягнути винних до відповідальності… Польські органи влади мали б рішуче відреагувати в правовому полі на цей ганебний і образливий для українців і більшості поляків злочин і не дозволити подібних варварських дій в майбутньому, - написав він.

Зварич розповів, що до польської поліції з вимогою відкрити справу звернулися посольство і генеральне консульство України в Любліні. Посол зазначив, що українські дипломати перебувають на прямому звʼязку з водіями постраждалих вантажівок.

За інформацією Василя Зварича, польські фермери розсипали зерно з українських тірів, які були опломбовані після відповідних митних процедур і рухалися транзитом до Литви. 

  • 11 лютого польські протестувальники висипали зерно з трьох українських фур на пункті пропуску “Дорогуськ” у Польщі. Міський голова Львова Андрій Садовий засудив “проросійських провокаторів”.
  • Польські фермери 9 лютого розпочали чергову акцію протесту на трьох пунктах пропуску, що триватиме 30 днів.