Завантажити ще

Обвинувачені у вбивстві Гандзюк можуть уникнути покарання за строком давності

Обвинувачені у вбивстві Гандзюк можуть уникнути покарання за строком давності
Фото: УНІАН

Справу херсонської активістки Каті Гандзюк намагаються затягнути за строком давності. Про це повідомив народний депутат, голова Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин у Фейсбуці.

- Вчора (5 лютого - Ред.) відбулося засідання, на якому розглядали апеляцію у цій справі. За словами голови Комітету з питань свободи слова Ярослава Юрчишина, сторона захисту намагається максимально затягувати цю справу: у Левіна нібито хворе серце, через що йому не можна перебувати під вартою, а Магнеру викликали швидку через тиск і температуру, - написав він. 

Юрчишин пояснив, що притягнути винних до кримінальної відповідальності можна буде лише до 2028 року, адже напад на Катю Гандзюк стався у 2018.

Юридична компанія "Міллер" пояснила, що після рішення суду першої інстанції захист обвинувачених подав 6 апеляційних скарг. Розгляд апеляції затягнувся спочатку через відвід одного із суддів колегії, а потім через те, що суддю другого складу затримали на хабарі та відсторонили від виконання обов’язків. Розгляд апеляції продовжать у квітні.

  • У червні 2023 року двом винним у вбивстві Гандзюк присудили по 10 років позбавлення волі. Ексголову Херсонської облради Владислава Мангера визнали винним у замовленні нападу, а його помічника Олексія Левіна — в організації. 
  • 31 липня 2018 року Гандзюк облили сірчаною кислотою. Вона отримала опіки 40% тіла, включно з очами. Лікарі провели їй 11 операцій, але врятувати активістку не вдалося. вона померла у лікарні. Вона померла 4 листопада 2018 року на 34-му році життя. 
Новини по темі: замах на Гандзюк