Завантажити ще

Організаторам вбивства Катерини Гандзюк дали 10 років в'язниці

Організаторам вбивства Катерини Гандзюк дали 10 років в'язниці
Фото: https://t.me/Pravda_Gerashchenko/74188

Вдень у понеділок, 26 червня, суд оголосив вирок у справі про вбивство активістки Катерини Гандзюк. Підозрюваного, ексголову Херсонської облради Владислава Мангера визнано винним у замовленні нападу на херсонську активістку, а експомічника депутата Херсонської обласної ради Олексія Левіна – в його організації.

Обох обвинувачених засудили до 10 років позбавлення волі. Також вони мають виплатити родині Гандзюк компенсацію моральної шкоди у розмірі 15 мільйонів гривень.

Херсонська активістка Катя Гандзюк загинула у 2018 році. Невідомі облили її сірчаною кислотою, внаслідок чого постраждала отримала опіки 40% тіла та сильні опіки очей. Лікарі провели їй 11 операцій, але врятувати активістку не вдалося – вона померла у лікарні.

Владислав Мангер перебуває під арештом з 2020 року. Він був головою Херсонської обласної ради з 27 вересня 2016 року по 4 грудня 2020 року. Після інформації ЗМІ про можливу причетність Мангера до злочину ВО «Батьківщина» виключила його з партії та рекомендувала піти у відставку.

Раніше до позбавлення волі як виконавців нападу на Гандзюк на строки від трьох до шести з половиною років засуджено ще п’ятьох людей:  Сергія Торбіна, Микиту Грабчука, Володимира Васяновича, В'ячеслава Вишневського та Віктора Горбунова. Крім того, приморський районний суд Одеси дав колишньому помічнику народного депутата Ігорю Павловському два роки позбавлення волі з випробувальним терміном на один рік.  

Новини по темі: Вбивство замах на Гандзюк