20 травня
Завантажити ще

Німеччина спростила отримання громадянства - паспорт можна отримати за три роки замість восьми

Німеччина спростила отримання громадянства - паспорт можна отримати за три роки замість восьми
Фото: freepik.com

У Німеччині ухвалено закон, який розширює можливості отримання громадянства, "за" проголосували 382 депутати, "проти" – 234. Про це йдеться на сайті Бундестагу.

Зміни передбачають скорочення терміну проживання для отримання паспорта з восьми до п'яти років. За успішної інтеграції, включаючи володіння німецькою мовою, участь у волонтерській діяльності, професійні успіхі та кваліфікацію, можна здобути німецьке громадянство вже через три роки. Проте основні вимоги залишаються чинними з додаванням зобов'язання визнання "особливої ​​історичної відповідальності Німеччини за несправедливий націонал-соціалістичний режим та його наслідки".

Наразі ті, хто планує стати громадянином ФРН, можуть зберегти перше громадянство. Крім того, змінено порядок набуття громадянства для дітей іммігрантів: вони автоматично вважаються громадянами ФРН від народження, якщо один із батьків легально прожив у країні не менше п'яти років.

Крім того, для представників покоління заробітчан передбачені послаблення, такі як відсутність зобов'язання надання письмового підтвердження володіння мовою на рівні B1 та відсутність письмового тесту на натуралізацію.

Відмовляти в отриманні громадянства будуть тим, хто виявляє антисемітизм, расизм чи порушує людську гідність.

Опозиція виступила проти законопроєкту, звинувативши уряд у знеціненні німецького громадянства.

Реформа закону про громадянство спрямована на те, щоб залучити до країни якнайбільше кваліфікованих фахівців.