Завантажити ще

Румунські фермери заблокували проїзд вантажівок через пункт пропуску "Халмеу-Дякове"

Румунські фермери заблокували проїзд вантажівок через пункт пропуску
Фото: Державна прикордонна служба України

Румунські фермери перекрили КПП "Халмеу-Дякове" з боку Румунії для вантажних автомобілів. Про це повідомили у Державній митній службі України.

- Румунська сторона поінформувала, що блокування здійснюється великою сільськогосподарською технікою. Рух на виїзд із України вантажівок тимчасово припинено з метою недопущення блокування проїзду легкових автомобілів. Терміни проведення блокування поки що невідомі, — йдеться у повідомленні.

Наразі очікується виїзд з України приблизно 10 вантажівок, при цьому в черзі на кордоні перебувають 607 транспортних засобів. За останню добу було оформлено та пропущено 138 транспортних засобів для виїзду з України та 105 транспортних засобів - для в'їзду.

  • 16 січня Мінсільгосп Румунії та великі фермерські організації досягли угоди щодо 13 пунктів. Угода включає повне субсидування сільськогосподарських акцизів до 2026 року, правила для субсидування кредитів та встановлення порога парових земель. Обговорення з інших питань продовжаться.
  • Також цього дня польські перевізники здійснили блокування кордонів перед пунктами пропуску «Краківець» та «Рава-Руська».
  • З 15 січня румунські фермери знову заблокували кордон з Україною, обмеживши рух вантажних автомобілів через пункти пропуску "Сірет" та "Вікову-де-Сус".