Завантажити ще

Макрон анонсував візит до України та поставку 40 далекобійних ракет SCALP

Макрон анонсував візит до України та поставку 40 далекобійних ракет SCALP
Фото: twitter.com/EmmanuelMacron

Президент Франції Еммануель Макрон анонсував візит до України для укладання угоди про гарантії безпеки, а також постачання Києву ще близько 40 крилатих далекобійних ракет SCALP. Про це повідомило видання POLITICO Europe з посиланням на заяви Макрона на його пресконференції у Парижі.

Президент Франції планує відвідати Україну в лютому, щоб підписати двосторонню угоду про безпеку на кшталт укладеної Києвом з Великобританією.

Еммануель Макрон заявив, що Франція «продовжить допомагати Україні утримувати лінію фронту та захищати її небо». Він також заявив про постачання в Україну найближчими тижнями 40 ракет великої дальності SCALP і "кілька сотень" бомб.

Французький лідер зазначив, що Європейському Союзу «найближчими тижнями та місяцями доведеться ухвалити нові рішення саме для того, щоб не дозволити Росії перемогти».

Видання зазначило, що європейські партнери змушені збільшити військову підтримку України, оскільки Росія продовжує свої нещадні повітряні удари, а допомога США зупинилася у Конгресі.

Президент Франції Еммануель Макрон провів пресконференцію, щоб відповісти на запитання журналістів після призначення нового уряду. Захід пройшов у Єлисейському палаці 16 січня.

  • Вперше Франція поставила Україні близько 50 ракет SCALP із дальністю дії 250 кілометрів влітку 2023 року.
  • 12 січня під час візиту до Києва британського прем'єр-міністра Ріші Сунака було підписано двосторонню угоду про безпеку. Він також пообіцяв виділити Україні військову допомогу у розмірі трьох мільярдів євро протягом наступних двох років.