Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
22 квiтня
Завантажити ще

Міністр оборони України прокоментував найбільший пакет допомоги від Великої Британії

Міністр оборони України прокоментував найбільший пакет допомоги від Великої Британії
Фото: facebook.com/rustemumerov.ua

У новому та найбільшому пакеті допомоги Україні від Великої Британії принаймні 200 мільйонів фунтів призначені на виробництво бойових дронів. Про це повідомив міністр оборони України Рустем Умєров у Facebook. За його словами, це найбільший пакет допомоги з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

- Прем’єр-міністр Сунак також оголосив про новий пакет оборонної допомоги Україні в розмірі 2,5 млрд фунтів. Це найбільший пакет допомоги з початку повномасштабного вторгнення. Щонайменше 200 мільйонів з цього пакету будуть виділені на виробництво бойових дронів для України, зокрема для розвідувальних, далекобійних та морських дронів. Це буде найбільша поставка дронів для України серед усіх країн, - написав він.

Також Велика Британія надасть додаткові 18 мільйонів фунтів гуманітарної допомоги, на додачу до вже виділених 340 мільйонів фунтів. Це допомога для подолання наслідків російських повітряних обстрілів, посилення захисту енергетичної інфраструктури.

  • 12 січня під час візиту до Києва премʼєр-міністра Великої Британії Ріші Сунак оголосив про виділення 2,5 мільярда фунтів стерлінгів (близько 3,2 млрд доларів) військової допомоги Україні на 2024-2025 роки, з яких 200 мільйонів фунтів (255 млн доларів) підуть на закупівлю сотень тисяч дронів для ЗСУ.
  • Ріші Сунак і президент України Володимир Зеленський також підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки. Угода про безпекову співпрацю формалізує підтримку низки програм, яку Велика Британія  надає і продовжуватиме надавати, зокрема в галузях обміну розвідданими, кібербезпеки, медичної та військової підготовки, співпраці з питань ОПК. Угода зобов’язує Велику Британію проводити консультації з Україною в разі повторного нападу Росії на Україну та надавати оборонну підтримку. 
  • Країни Великої сімки погодились надати Україні двосторонні безпекові запевнення на саміті НАТО у Вільнюсі у 2023 році. Велика Британія першою укладає безпекову угоду в рамках надання двосторонніх безпекових гарантій.