18 червня
Завантажити ще

Bloomberg: США спитають у Зеленського про подальшу стратегію ведення війни

Bloomberg: США спитають у Зеленського про подальшу стратегію ведення війни
Фото: REUTERS/UKRAINIAN PRESIDENTIAL PRESS SER

Сполучені Штати Америки хочуть від України вдосконалення плану боротьби з російськими окупантами. Це питання буде порушено наступного тижня під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі, в якому візьме участь президент Зеленський. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на «знайомих з плануванням людей».

За даними видання, розмову може ініціювати радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван. Наголошується, що американські чиновники у майбутньому продовжать наполягати на цій темі, щоб обговорити непублічні питання.

Джерела Bloomberg повідомили, що останнім часом виникли непорозуміння між США та Україною. Так, і досі заблоковані понад 110 млрд доларів європейської та американської допомоги, а контрнаступ українських військових минулого року «не забезпечив серйозного прориву попри суттєву підтримку зброєю від партнерів».

За словами агентства, США з союзниками по G7 працюють з Україною над завершенням довгострокових двосторонніх зобов'язань у сфері безпеки, які вони хочуть укласти в лютому.

- Ми повинні знати, який їхній план, і я впевнений, що адміністрація також наполягає на цьому. Вони не можуть чітко сказати, як виглядає перемога, - наголосив сенатор-республіканець від штату Айова Джоні Ернст.

За словами представника одного із членів G7, російський президент Володимир Путін може стати ще сміливішим в атаках після того, як у березні його формально переоберуть на новий термін. Офіційні особи США також стурбовані можливими розбіжностями між Зеленським та Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним, і це нібито може уповільнювати зусилля з напрацювання нової стратегії.

- Представники країн Альянсу не втрачають надії на те, що допомога може бути надана вже наступного місяця, хоча у Вашингтоні поки що немає жодних ознак укладання угоди, - наголошується у повідомленні.

За даними співрозмовника Bloomberg, Сили оборони України наразі розробляють плани на 2024 рік. У США хочуть визначити, як найкраще спрямувати свою підтримку, щоб допомогти країні захиститися від російських окупантів. Вирішальне значення має розробка чіткої військової стратегії для захисту нинішніх позицій і подальшого прориву через лінії оборони росіян, оскільки вирішальний прорив у найближчі місяці малоймовірний.

У виданні наголосили, що досягненню прогресу на фронті частково перешкоджає повільне постачання ключових озброєнь - ракет великої дальності та винищувачів. Крім того, деякі держави-союзники не виконують зобов'язань з передачі Україні більшої кількості зброї.

  • 26 грудня 2023 року народний депутат від "Слуги народу" Марʼяна Безугла заявила, що Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний не надав плану на 2024 рік, тому військове керівництво України має піти. 
  • 27 грудня У "Слузі народу" відхрестилися від пропозиції свого колеги, заявивши, що Безугла «сама собі пресслужба і сама відповідає за свої слова».