Завантажити ще

У президентському палаці Польщі затримали колишнього голову МВС та його заступника

У президентському палаці Польщі затримали колишнього голову МВС та його заступника
Фото: rmf24.pl

Ввечері 9 січня у президентському палаці у Варшаві поліція затримала колишнього міністра внутрішніх справ країни Маріуша Камінського та його заступника Мацея Воншіка, повідомляє RMF24.

Як повідомляється, Камінський та Воншік зранку перебували у президентському палаці на запрошення президента Польщі Анджея Дуди. Увечері, коли польський президент відбув для зустрічі із лідеркою білоруської опозиції Світланою Тихановською, співробітники поліції зайшли до будівлі і затримали політиків.

У поліції кажуть, що затримання політиків проводилося відповідно до постанови суду від 8 січня. У канцелярії президента Польщі зазначили, що затримання гостей президента образило гідність польської держави.

Згодом стало відомо, що політиків відвезли у слідчий ізолятор Варшава-Ґрохув, відомий у народі як "Камчатка". Біля президентського палацу одразу відбулася акція протесту, зібралися близько 300 людей. Окрім того, у кількох місцях Варшави відбулися демонстрації на знак солідарності із затриманими.

  • У 2015 році суд Варшави засудив Маріуша Камінського та Мацея Воншіка до трьох років позбавлення волі за звинуваченням у перевищенні повноважень у рамках так званої земельної справи 2007 року. Тоді Камінський очолював Центральне антикорупційне бюро Польщі і намагався довести причетність урядовців до давання хабарів за допомогу в операціях із земельними ділянками. У тому ж році президент Польщі Анджей Дуда помилував Камінського та Воншіка. Однак у 2023 році Верховний суд скасував рішення та направив справу на новий розгляд. Наприкінці грудня суд засудив політиків до двох років позбавлення волі. Їх також позбавили мандатів сейму Польщі від партії «Право та справедливість».
Новини по темі: Затримання Польща