18 червня
Завантажити ще

Зеленський присвоїв нові військові звання голові СБУ Малюку та його заступнику

Зеленський присвоїв нові військові звання голові СБУ Малюку та його заступнику
Фото: т.ме/СБУкр

Український лідер Володимир Зеленський у суботу, 6 січня, надав нові військові звання голові Служби безпеки України Василю Малюку та його заступнику. Про це свідчать укази глави держави, опубліковані на сайті Офісу президента.

– Присвоїти військове звання генерал-лейтенанта генерал-майору Малюку Василю Васильовичу – голові Служби безпеки України, – йдеться в указі №3/2024.

Також нове військове звання отримав заступник голови СБУ Олександр Поклад. Про це йдеться в указі №4/2024.

Малюк з 2001 року розпочав військову службу в органах державної безпеки. За час служби у регіональних управліннях СБУ обіймав посади від оперуповноваженого до заступника начальника управління – начальника відділу боротьби з корупцією та організованою злочинністю. З 2020 року обіймав посаду начальника Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ. Має ряд відомчих відзнак та заохочень. Нагороджений нагрудними знаками СБУ "За відвагу" та "За доблесть". Учасник бойових дій.

Малюк був призначений головою СБУ у липні 2022 року. Раніше посаду керівника Служби безпеки України обіймав Іван Баканов. Офіційною причиною такого рішення назвали масові факти державної зради та колабораційної діяльності працівниками СБУ.