20 березня
Завантажити ще

Що відомо про нового голову СБУ Василя Малюка

Що відомо про нового голову СБУ Василя Малюка
Фото: ssu.gov.ua

Верховна Рада України проголосувала за призначення на посаду голови Служби безпеки України Василя Малюка. Відповідне призначення було підтримано 324 депутатами. Відтепер Василь Малюк очолюватиме Службу безпеки України.

На голосуванні були присутні президент України Володимир Зеленський, прем'єр Денис Шмигаль і секретар РНБО Олексій Данилов, а також генпрокурор Андрій Костін.

Родом із сусіднього із Залужним міста

Василеві Васильовичу Малюку 39 років, він народився 28 лютого 1983 року в невеликому містечку Коростишів, що на Житомирщині, що всього за сотню кілометрів від міста Новоград-Волинський, де народився головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний.

Освіта у новоспеченого голови СБУ профільна, 2005 року він закінчив Національну академію Служби безпеки України за спеціальністю «Правознавство». Має науковий ступінь кандидата юридичних наук.

Василь Малюк – професіонал найвищого рівня. Він працює у силових структурах понад 20 років. Відтепер СБУ керує бригадний генерал із бойовим досвідом, розумінням внутрішніх та зовнішніх загроз державній безпеці, тонкощами контррозвідувальної роботи та боротьби з корупцією та організованою злочинністю.

З 2001 року перебуває на військовій службі в органах державної безпеки. Під час служби у регіональних управліннях СБУ обіймав посади від оперуповноваженого до заступника начальника управління, начальника відділу боротьби з корупцією та організованою злочинністю.

З 3 січня 2020 року по 13 березня 2020 року обіймав посаду заступника голови Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю.
Незадовго до повномасштабного вторгнення, 16 лютого 2022 року, був призначений на посаду заступника міністра внутрішніх справ за розпорядженням прем'єр-міністра України. А вже 3 березня 2022 року за Указом Президента призначено першим заступником голови СБУ.

25 березня 2022 року отримав звання бригадного генерала.

А з 18 липня 2022 року обіймав посаду тимчасово виконуючого обов'язки голови Служби безпеки України.

Захищав Київ, затримував Кулініча

Василь Малюк, на відміну від того ж Кирила Буданова, людина не медійна. Але 27 жовтня Василь Малюк дав інтерв'ю виданню Interfax.

У ньому він розповів про те, що на початку повномасштабного вторгнення російських військ діяв на Гостомелському напрямку - був одним з тих, хто брав участь в організації оборони Києва. Перед ним стояло завдання не допустити ворога до Києва. А пізніше багато часу проводив у відрядженнях на донецькому, луганському та херсонському напрямках, займався там організацією виконання оперативно-бойових завдань.

Із цього ж інтерв'ю стало відомо, що є на рахунку Василя Малюка та топові затримання.

Малюк працював над розробкою та затриманням одного з найбільших російських агентів в Україні – ексглави СБУ в Автономній Республіці Крим Олега Кулініча, який багато років готував напад Росії на Україну .

Нагорода за участь в АТО та орден «За мужність»

Є в активі Василя Малюка та низка державних нагород.

  • «За участь у антитерористичній операції» (за сумлінне ставлення до виконання службових обов'язків у районі проведення антитерористичної операції).
  • Орден «За мужність» третього ступеня.
  • Відомчі нагороди СБУ "За доблесть", "За відвагу".
  • Вища відомча нагорода «Відмінність Служби безпеки України»,
  • Відомча нагорода СБУ «Вогнепальна зброя».
Новини по темі: СБУ Василь Малюк