21 листопада
Завантажити ще

Знищення "Новочеркаська": чому серед росіян це викликало істерику

Знищення
Фото: wikipedia.org

Україна продовжує планомірно знищувати Чорноморський флот Росії. Цього разу Сили оборони ЗСУ дісталися до великого десантного корабель РФ «Новочеркаськ» у Феодосії. Речник Повітряних сил України Юрій Ігнат розповів, що вороже судно було знищено крилатими ракетами, випущеними українською тактичною авіацією. "Потрапили крилатими ракетами. У нас є Storm Shadow та Scalp на озброєнні", - пояснив він.

Непоправна втрата

При цьому Гнат уточнив, що для знищення такого корабля довелося запустити "явно не одну ракету", тому що "крилаті ракети ворог може збивати". Також, за його словами, той великий вибух, який спостерігали на ворожому кораблі, свідчить про те, що це був не "підрив чогось там незначного", а була "детонація боєприпасів, оскільки великий десантний корабель використовується для перевезення техніки, озброєння та особового складу”.

Міністерство оборони Росії підтвердило, що в ніч проти 26 грудня Збройні сили України ракетами, випущеними з літаків Су-24, вразили великий десантний корабель "Новочеркаськ" в окупованій Феодосії (Крим). Більше того, цю «приємну» новину міністр оборони Росії Сергій Шойгу повідомив Володимиру Путіну. Невизнаний глава Криму Аксьонов заявив, що в результаті атаки у Феодосії загинула одна людина, двоє поранені.

Кожна втрата таких кораблів для Росії непоправна і не менш болісна, ніж втрата бойового корабля типу корвет чи навіть фрегат, оскільки Туреччина не пропускає у Чорне море жодних військових кораблів. А саме це судно було зайняте у логістиці окупантів, перевозячи техніку, боєприпаси, а також дрони-камікадзе «Шахед». Зважаючи на детонацію від вибуху «Новочеркаська», він також був явно не порожній, а йшов зі смертоносним вантажем.

Прихильники Кремля і так званої "спецоперації" в мережі влаштували справжню істерику через знищення великого десантного корабля "Новочеркаськ". Вже традиційно росіяни вимагають ракетних ударів у відповідь, закликають військове керівництво до масових атак по Україні.

Більшість коментарів – це істерика росіян. Вони скаржаться на "ППО, яке не змогло захистити порт у Феодосії", а також звинувачують у всьому кримчан, які чекають на повернення України.

Возив іранські «Шахеди» до Криму

Великий десантний корабель "Новочеркаськ" проєкту 775 (775/II) класу Ropucha призначений для висадки морського десанту на необладнане узбережжя та перевезення морем військ та вантажів. Здатний транспортувати різні види бронетехніки, включаючи танки. Спочатку мав бортовий номер 108, а з 1 травня 1989 року йому був присвоєний бортовий номер 142.

Побудований він у Польщі, на верфі у Гданську: на воду цей БДК спустили 17 квітня 1987 року. З листопада того ж року корабель був включений до Чорноморського флоту ВМФ СРСР. Дислокувався на озері Донузлав.

До розпаду СРСР цей корабель брав участь у військових навчаннях різного масштабу, а з 1990 по 2007 перебував на консервації. 1998 року його було введено до складу сил 30-ї дивізії надводних кораблів Чорноморського флоту. Нинішню назву БДК отримав у 2002 році з ініціативи адміністрації міста Новочеркаськ, яке взяло "шефство" над судном.

З 2009-го вже як частина діючих сил Чорноморського флоту РФ брав участь у навчаннях "Захід-2009", був задіяний в активації Чорноморської військово-морської групи оперативної взаємодії "Блексифор", виконував завдання щодо планів оперативного командування в Середземному морі.

Станом на 2022 рік входив до складу 197-ї бригади десантних кораблів Чорноморського флоту РФ та був задіяний в агресивній війні Росії проти України. Рівно через місяць після початку вторгнення, 24 березня 2022 року, "Новочеркаськ" постраждав внаслідок удару Збройних сил України по порту на той момент вже окупованого Бердянська Запорізької області.

Ймовірно, перевозив "Шахеди", які з окупованого Криму росіяни запускають в Україну. За даними моніторингових каналів, він якраз привіз чергову партію цього озброєння на півострів.

На тему

Росія втратила вже понад 20 кораблів

Востаннє Росія втрачала корабель свого Чорноморського флоту 4 листопада. Внаслідок ракетного удару по суднобудівному заводу "Затока" в Керчі було пошкоджено корабель-ракетоносій "Калібрів" " Аскольд "- новинка Чорноморського флоту, спустили на воду тільки в 2021 році. Через два роки знищений крилатою ракетою SCALP-EG.

За майже два роки повномасштабної війни Україна знищила понад два десятки кораблів Чорноморського флоту Росії. Найболючішою та ганебною стала втрата флагмана Чорноморського флоту «Москва», який був уражений двома ракетами українського виробництва «Нептун». Затоплення "Москви" шокувало росіян, і вони довго намагалися приховати це.

Фрегату "Адмірал Ессен", який прийшов на зміну потопленій "Москві", дісталося від українських ракет так, що його довелося відправити на тривалий ремонт. Тоді ж у 2022 році отримали різні ступені пошкодження російські кораблі "Василь Бех", "Новочеркаськ", "Цезар Куніков" та "Всеволод Бобров". На початку березня 2022-го пошкодження отримав ракетний корабель «Самум».

Восени 2022 року свою порцію пошкодження отримали і новий флагман Чорноморського флоту Росії - фрегат "Адмірал Макаров" (носій крилатих ракет "Калібр") та ще кілька суден. Крім цього, було знищено великий десантний корабель «Саратов», десантні та патрульні катери.

Потім були атаки на розвідувальний корабель «Приазов'я», розвідувальний корабель «Іван Хурс» та патрульний корвет «Василь Биків». 4 серпня 2023 року був атакований російський великий десантний корабель "Оленегірський гірник" - найбільше російське військове судно, яке було серйозно пошкоджене або знищене після потоплення крейсера "Москва".

У вересні 2023 року в тимчасово окупованому Севастополі було пошкоджено великий російський десантний корабель «Мінськ» та підводний човен «Ростов-на-Дону» (також носій «Калібрів») ВМС РФ, які перебували в сухому доці Севастополя.

У жовтні Служба безпеки України разом із Військово-морськими силами ЗСУ експериментальним дронами атакували носія крилатих ракет "Буян" та корабель "Павло Державін". Обидва судна були вражені надводними безпілотниками "Морські малюки". Telegram-канал "Кримський вітер" підтвердив вибух на російському ракетоносії проєкту "Буян-М". Корабель Чорноморського флоту РФ "Павло Державін" 11 жовтня також отримав пошкодження у Чорному морі поблизу окупованого Севастополя.