Завантажити ще

Туск у своїй першій заяві на посаді прем'єра Польщі підтримав Україну

Туск у своїй першій заяві на посаді прем'єра Польщі підтримав Україну
Фото: twitter.com/donaldtusk

Новий прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск зробив першу заяву після призначення, в якій він підтримав Україну та закликав західних партнерів підтримувати нашу країну, щоб перемогти у війні проти РФ. Про це повідомив "Укрінформ".

- Розраховуватимемо на співпрацю всіх політичних сил з метою активної та рішучої мобілізації вільного світу, особливо Заходу, для підтримки України у поточній війні. У цій ситуації немає інших варіантів, і важливо явно та голосно висловлювати підтримку України, — заявив він.

Дональд Туск розкритикував деяких європейських політиків, які заявляли про свою втому через війну в Україні. За його словами, ці політики нібито кажуть президентові Зеленському, що вони "не мають сил продовжувати докладати зусиль". Прем'єр зазначив, що завданням Польщі, нового уряду та всіх є голосно і твердо вимагати від усього західного співтовариства повної рішучості у підтримці України у цій війні. Також він зазначив, що лише об'єднаний Захід може допомогти Україні виграти у цій війні.

Дональда Туска призначено новим прем'єр-міністром Польщі після того, як польський Сейм відхилив вотум довіри кабінету міністрів партії "Право і Справедливість". Це сталося 11 грудня, прем'єром був Матеуш Моравецький. Президент Дуда доручав йому формування уряду після виборів до парламенту. В результаті Дональд Туск, який уже обіймав посаду прем'єра з 2007-го по 2014 рік, очолив новий уряд.