20 червня
Завантажити ще

Байден та Зеленський розпочали зустріч у Білому домі в новорічній атмосфері

Байден та Зеленський розпочали зустріч у Білому домі в новорічній атмосфері

Президенти України та США Володимир Зеленський і Джо Байден близько 21:30 за київським часом розпочали двосторонні переговори. Це вже третя їхня зустріч у Білому домі з початку повномасштабного вторгнення. Президент США заявив, що підписав рішення про виділення додаткових $200 мільйонів для України. Байден також вкотре закликав Конгрес підтримати законопроєкт про виділення допомоги Україні, передає CNN.

- Конгресу потрібно ухвалити додаткове фінансування для України, перш ніж вони перервуться на святкові канікули, перш ніж вони зроблять Путіну найбільший різдвяний подарунок, який вони можуть йому зробити, — сказав Байден.

Овальний кабінет для переговорів прикрасили новорічною гірляндою. Байден за традицією обрав на зустріч із Зеленським синьо-жовту краватку. Також він одягнув значок у вигляді українського та американського прапорів.  Президент України  залишився вірним кежуал стилю з елементами мілітарі. 

Перед зустріччю із Байденом Зеленський зустрівся із сенаторами та спікером Конгресу Майком Джонсоном. Останній після зустрічі заявив, що він не змінив свою думку стосовно виділення фінансування Україні. За його словами, США повинні спочатку розв'язувати питання безпеки власного кордону, перш ніж просувати законопроєкт про фінансування України. 

6 грудня у Сенаті США мали голосувати за законопроєкт про національну безпеку, який включає транш допомоги для України та Ізраїлю. Однак голосування заблокували республіканці. Вони вимагають, щоб до законопроєкту внесли поправки про посилення імміграційного законодавства - це одна з ключових тем програми Дональда Трампа.

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images