Завантажити ще

Спікер Конгресу США після зустрічі із Зеленським сказав, що не підтримає виділення допомоги Україні

Спікер Конгресу США після зустрічі із Зеленським сказав, що не підтримає виділення допомоги Україні
Фото: Getty Images

Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон заявив на брифінгу, що він не змінив своєї думки щодо допомоги Україні після зустрічі із президентом Володимиром Зеленським. За його словами, США повинні спочатку розв'язувати питання безпеки власного кордону, перш ніж просувати законопроєкт про фінансування України. 

- Від самого початку, коли я став спікером, нам потрібна була ясність, що ми робимо в Україні та як ми зможемо здійснювати належний нагляд за витрачанням дорогоцінних доларів платників податків, і нам потрібні були трансформаційні зміни на кордоні. Наразі ми не отримали ані того, ані іншого. Першою умовою будь-якого додаткового пакету витрат на національну безпеку є насамперед наша власна національна безпека, – сказав Джонсон, якого цитує CNN.

Зеленський та Джонсон провели закриту зустріч тет-а-тет, яка тривала близько 30 хвилин. Перед цим президент України поговорив із деякими сенаторами і запевнив, що не допустить розкрадання американських грошей, виділених на допомогу Україні.

6 грудня у Сенаті США мали голосувати за законопроєкт про національну безпеку, який включає транш допомоги для України та Ізраїлю. Однак голосування заблокували республіканці. Вони вимагають, щоб до законопроєкту внесли поправки про посилення імміграційного законодавства - це одна з ключових тем програми Дональда Трампа.