Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
3 березня
Завантажити ще

ВАКС заарештував майно Сергія Лабазюка – ЗМІ

ВАКС заарештував майно Сергія Лабазюка – ЗМІ
Фото: facebook.com/SergiyLabazyuk

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) заарештував все майно депутата Верховної Ради Сергія Лабазюка, який підозрюється в дачі хабаря голові держагентства з питань відновлення України Мустафі Найєму. Про це повідомляють Українські новини з посиланням на джерела у правоохоронних органах.

Повідомляється, що суд задовільнив відповідне клопотання НАБУ та САП. Арешт накладено на все майно депутата -  банківські рахунки, нерухоме майно, автомобілі, грошові кошти та корпоративні права підприємств.

За Лабазюка внесли заставу у вівторок, 28 листопада, і того ж дня він вийшов із СІЗО. Після звільнення затвердили низку обов'язків для нардепа, серед яких обмеження на залишання міста Києва та вимога здати закордонні паспорти.

21 листопада Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціальна антикорупційна прокуратура (САП) оголосили про розкриття спроби підкупу віцепрем'єр-міністра Олександра Кубракова та голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафи Найєма з боку Сергія Лабазюка.

За версією слідства, Лабазюк, як власник компанії, пропонував віддавати 3-5% від суми коштів, виділених з державного бюджету на інфраструктурні підряди в Україні. Через посередника він передавав Найєму на паркінгу столичного супермаркету обіцяну суму у розмірі 150 тисяч доларів, яка була захована в китайській шкатулці.

28 листопада Вищий антикорупційний суд арештував Лабазюка з можливістю виходу за 40 мільйонів гривень застави. Сам нардеп відкинув звинувачення, стверджуючи, що не надавав жодних хабарів. За його словами, віцепрем'єр-міністр сам запросив його на зустріч, а після закриття системи Prozzoro в Міністерстві відновлення та Держагентстві було введено "незрозумілу систему прямих договорів".

Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа Найєм може очікувати винагороду у розмірі дев'ять тисяч доларів як викривач корупції.