Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Мустафа Найєм може розраховувати на 9 тисяч доларів винагороди як викривач корупції

Мустафа Найєм може розраховувати на 9 тисяч доларів винагороди як викривач корупції
Фото: facebook.com/Mustafanayyem

Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа Найєм може розраховувати на майже девʼять тисяч доларів (приблизно 336 000 гривень) винагороди як викривач корупції. Про це повідомили Українськi Новини.

Відповідно до закону "Про запобігання корупції", викривач корупції має право на отримання винагороди у сумі 10% від грошового розміру предмета корупційного злочину. Найєм проходить як викривач корупції у справі щодо хабарництва нардепів Андрія Одарченка і Сергія Лабазюка

У першому випадку мова йшла про підкуп чиновника за 50 тисяч доларів, але фактично було передано лише 10 тисяч. Відповідно до закону Найєм може розраховувати на 10% від суми хабара, а це складає тисячу доларів.

В іншому кейсі мова йде про дачу хабара Мустафі Найєму та віцепрем'єр-міністру з відновлення Олександру Кубракову в розмірі 150 тисяч доларів. Відповідно, Найєм та Кубраков розділять порівну 10%, а це складає по 7,5 тисяч доларів.

Таким чином, Найєм може розраховувати на отримання 8,5 тисячі доларів як викривач корупції.

Також, за даними інформаційного агентства, "агент НАБУ" Євген Шевченко вже отримав 350 тисяч винагороди (понад 13 мільйонів гривень) як викривач корупції.

- Фактично він вже отримав свою винагороду, — сказав співрозмовник з правоохоронних органів.

2 жовтня Шевченко став першим викривачем корупції, якому Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення виплатити грошову винагороду з державного бюджету. Шевченко був викривачем у справі ексміністра екології та природних ресурсів, бізнесмена Миколи Злочевського.

Нардепів Андрія Одарченка і Сергія Лабазюка (член депутатської групи “За майбутнє”) викрили на хабарі 21 листопада. Одарченка заарештували та виключили з партії “Слуга народу”.

Закон про захист викривачів корупції набрав чинності 1 січня 2020 року. Викривач має право на 10%-ну винагороду від предмета злочину або заподіяного державі збитку.