21 листопада
Завантажити ще

“УП” реконструювала, як конкуренція між Зеленським та Залужним переросла в конфлікт

“УП” реконструювала, як конкуренція між Зеленським та Залужним переросла в конфлікт
Фото: t.me/CinCAFU

Конкуренція між президентом Володимиром Зеленським та головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним розпочалася у квітні 2022 року та переросла в конфлікт після невдалого наступу на півдні. Про це йдеться у статті “Української правди” під назвою “Війна проти політики. Що насправді відбувається між Зеленським і Залужним”.

- Перші паростки майбутніх політичних баталій актуалізувалися на Печерських пагорбах, ще коли російські війська не відійшли від столиці України – навесні минулого року.

Вже на початку березня 2022-го соціологи почали цікавитися, як повномасштабна війна вплинула на довіру українців до державних інституцій. Дослідження показали, що президенту Зеленському на той момент довіряли 93%.

Але на Банковій більш прискіпливо поставилися до іншого рядка в дослідженні – 98% українців, тобто на 5% більше, в березні минулого року довіряли Збройним силам України, — йдеться у матеріалі видання.

Додали напруги персоніфікація армії через Залужного та створення головнокомандувачем ЗСУ іменного благодійного фонду. Після цього Залужний свідомо не заходив у медійне поле, але це призвело до того, що кожна його заява чи будь-яка інша його активність миттєво ставала явищем і викликала феноменальну реакцію суспільства.

- Щоб ви розуміли – люди ототожнюють Залужного з божеством: "він нас захищає", "він оберігає наших хлопчиків". Така чисто ірраціональна віра, – розповів впливовий український високопосадовець.

Після того як наступ на півдні застопорився – розбіжності почали отруювати атмосферу стосунків двох перших осіб війни аж до тієї міри, що вони стали публічними. 

Зеленський створив паралельні треки для спілкування з командувачами різних родів військ, яке відбувається в обхід Залужного, наприклад, із командувачами Сухопутних військ ЗСУ Олександром Сирським чи Повітряних сил ЗСУ Миколою Олещуком. 

Прямий контакт із командувачами пришвидшує роботу для президента, але дестабілізує роботу головкома ЗСУ, який дізнається частину інформації від своїх формальних підлеглих хіба на ставках, якщо дізнається взагалі. Це демотивує головкома і заважає командувати армією.

Після звільнення президентом обласних військкомів і доповіді керівника ДБР Олексія Сухачова на Ставці Залужний заявив: "Хочу подякувати правоохоронцям, тема корупції важлива. Але також хочу озвучити свіжі дані по мобілізації”. 

Офіс президента регулярно замовляє соціологію, і показники Залужного стабільно ростуть і ростуть. Неопубліковане дослідження групи "Рейтинг" показало, що президент виходить у другий тур із Залужним, і цей другий тур Зеленський може не виграти. 

Ще одна проблема в тому, що реальний план виходу на кордони 1991 року, за розрахунками Генерального штабу ЗСУ, вимагає сил і засобів на 350-400 мільярдів доларів. 

У своїй статі журналісти посилалися на: співрозмовників з Генштабу, члена президентської команди, впливового українського високопосадовця, людину з близького оточення Залужного, а також учасника засідання Ставки Верховного головнокомандувача.

10 листопада голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що він не має інформації про можливу відставку Валерія Залужного. За версією радника Єрмака Михайла Подоляка, між політичним та військовим керівництвом України відбуваються «ситуативні дискусії».