Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Прокурор у справах Майдану розповів, що Янукович живе на Рубльовці у будинку за $50 мільйонів

Прокурор у справах Майдану розповів, що Янукович живе на Рубльовці у будинку за $50 мільйонів
Фото: REUTERS/Tatyana Makeyeva

Експрезидент-втікач Віктор Янукович проживає у РФ в елітному мікрорайоні "Рубльовка" під Москвою, його найближче оточення також знаходиться на території Росії або у тимчасово окупованому Криму. Про це розповів "Укрінформу" заступник керівника Департаменту в справах Майдану Офісу Генпрокурора Іван Бабенко.

- Янукович після своєї втечі з України у 2014 році отримав тимчасовий притулок у Росії. Нині він мешкає в елітному будинку в селі Барвиха, який купив приблизно за $50 мільйонів, — розповів він.

Ексміністр внутрішніх справ Захарченко та його колишні підлеглі Федчук і Кусюк живуть у РФ й працюють у російських силових структурах. Колишній прем'єр-міністр Азаров та ексгенпрокурор Пшонка також перебувають у Росії.

За останніми відомостями, колишній керівник СБУ Якименко та ексміністр оборони Лебедєв і командир "чорної роти" "Беркута" Дмитро Садовник проживають у Криму.

Українські правоохоронці не помітили, щоб Янукович чи його оточення виїздили хоча б до країн третього світу чи до тих, які не співпрацюють із міжнародними розшуковими організаціями. Прокурор вважає, що ніхто з них не ризикне поїхати нікуди окрім Білорусі.

Бабенко також додав, що у 2019-2020 роках Інтерпол повідомив про те, що пошук Януковича та його оточення неможливий. Це пов'язано з рішенням, ухваленим Комісією з контролю файлів Інтерполу у 2017 році, де стверджується, що кримінальні справи щодо Януковича мають політичні мотиви.

24 січня 2019 року Оболонський районний суд Києва визнав Януковича винним у держзраді і пособництві у плануванні, підготовці, розв’язуванні й веденні агресивної війни і засудив його до 13 років позбавлення волі заочно.