Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Журналіст TIME два тижні провів в Офісі Володимира Зеленського та розповів, що побачив

Журналіст TIME два тижні провів в Офісі Володимира Зеленського та розповів, що побачив
Фото: twitter.com/TIME

Володимир Зеленський вдруге опинився на обкладинці TIME. Впливовий тижневий американський журнал присвятив президентові України велику статтю під назвою "Всередині світу Зеленського". Її автор Саймон Шустер розповів, що побачив за два тижні, що провів у квітні в Офісі президента. Знімки глави держави зробив український фотограф Олександр Чекменьов.

У матеріалі йдеться, що вранці 24 лютого Володимир та Олена Зеленські самі розбудили своїх дітей – 17-річну доньку та дев'ятирічного сина. Вони повідомили про початок війни та необхідність евакуюватися. Спочатку сім'я президента перебувала в урядовому кварталі.

– Ми їх розбудили. Було голосно. Там були вибухи, – розповів президент.

США та Великобританія запропонували евакуювати Володимира Зеленського та його команду, а також створити їм уряд у вигнанні, наприклад, у східній Польщі. Президент відмовився, як і їхати до захищеного бункеру за межами Києва.

На початку березня президент таємно виїхав зі своєї резиденції у супроводі двох людей та невеликої групи охоронців. Зеленський поговорив із українськими військовими на блокпосту на околиці столиці. Деякі з його найближчих помічників дізналися про подорож тільки зараз.

За словами репортера, у відвідувачів Банкової запитують секретні паролі, які змінюються щодня, і які складно вимовити російській людині. До Офісу президента, серед інших, допущено екс-нардепа Сергія Лещенка. Він підписав угоду про нерозголошення, яка забороняє ділитися подробицями облаштування Офісу і навіть про їжу, яку подають. У європейських лідерів, які почали приїжджати до Києва у квітні, забирають смартфони. Накопичення телефонних сигналів може дозволити ворожому безпілотнику визначити місце зустрічі.

Вперше президент України потрапив на обкладинку TIME у грудні 2019 року. Напис на ній: «Людина посередині. Український президент Володимир Зеленський про те, як бути між Путіним та Трампом».

Олександр Чекменєв для TIME

Олександр Чекменєв для TIME