Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
22 квiтня
Завантажити ще

Ердоган на мітингу у Стамбулі: Ми оголосимо Ізраїль військовим злочинцем

 Ердоган на мітингу у Стамбулі: Ми оголосимо Ізраїль військовим злочинцем
Фото: facebook.com/RTERdogan

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган у суботу 28 жовтня виступив на масштабному антиізраїльському мітингу у Стамбулі. Він прибув гелікоптером в аеропорт Ататюрка, а на знак солідарності з Газою турецький лідер вийшов на сцену в шарфі у квітах палестинського прапора. Про це Ердоган повідомив у своїх соцмережах.

На мітингу, який проходить на території аеропорту Ататюрка, як очікується, збереться понад 2 млн людей. Ердоган, який раніше виправдовував звірства ХАМАС, цього разу заявив, що Ізраїль - це взагалі не держава. Він також закликав оголосити їх воєнними злочинцями.

- Ізраїль, як ти опинився тут? Ти окупант. Ти угруповання, а не держава. Захід вам винен, але Туреччина вам нічого не винен... Коли я сказав, що ХАМАС не терористична організація, Ізраїлю це дуже не сподобалося. Я для цього й сказав. А чого ви чекали?, – зазначив він.

Ердоган розкритикував дії Ізраїлю у Газі, а також реакцію західних країн на наземну операцію у секторі. З його слів, її підтримали країни, які раніше критикували аналогічні події під час війни в Україні.

- Ті, хто проливав «крокодилові сльози» за мирними мешканцями, вбитими вчора в українсько-російській війні, сьогодні мовчки спостерігають за загибеллю тисяч невинних дітей у секторі Гази. Гей Захід, я звертаюсь до вас! Ви хочете війну між хрестом та півмісяцем? Тоді знайте цей народ живий, цей народ стійкий. "Ким ми були в Лівії, ким ми були в Карабаху, ми будемо такими ж на Близькому Сході", - додав турецький лідер.

Раніше Ердоган заявив, що його країна не вважає ХАМАС терористичною організацією. Він скасував свою поїздку до Ізраїлю, а також заплановані візити інших турецьких чиновників. А коли ізраїльські війська зайшли на території Сектору Газа турецький лідер і зовсім почав закликати співвітчизників виходити на мітинги, щоб показати, що Туреччина засуджує Ізраїль і не збирається осторонь спостерігати за тим, що відбувається.