Завантажити ще

Канада виділить майже $24,5 млн на закупівлю ППО для України

Канада виділить майже $24,5 млн на закупівлю ППО для України

Міністр національної оборони Канади Білл Блер оголосив про пожертву у розмірі 33 мільйонів канадських доларів ($24,38 мільйона) до Міжнародного фонду для України – очолюваної Великою Британією ініціативи із закупівлі військової допомоги для Києва, повідомляє Reuters.

На ці гроші закуплять обладнання протиповітряної оборони для України, щоб допомогти їй відбити атаки російських ракет та безпілотників, заявив Білл Блер. У своїй заяві він зазначив, що цей внесок є частиною військової допомоги Києву на суму 500 мільйонів канадських доларів, яку прем'єр-міністр Джастін Трюдо оголосив у червні.

Канада, де мешкає одна з найбільших у світі українських діаспор, активно підтримує Київ. З моменту російського вторгнення у лютому 2022 року Оттава виділила допомогу на суму понад 8 мільярдів канадських доларів, включаючи близько 1,8 мільярда канадських доларів на військову допомогу. Партнерство, до якого також входять США, Нідерланди та Данія, спрямоване на закупівлю сотень ракет ППО малої та середньої дальності та пов'язаних з ними систем.

Глава Міноборони України Рустем Умєров у середу, 13 вересня, провів телефонну розмову зі своїм канадським колегою Біллом Блером. Обговорювали можливості Канади щодо продовження підтримки України.