Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
15 квiтня
Завантажити ще

Польща, Угорщина та Словаччина заборонили експорт українського зерна на національному рівні

Польща, Угорщина та Словаччина заборонили експорт українського зерна на національному рівні
Фото: ec.europa.eu

Польща, Угорщина та Словаччина продовжили заборону сільськогосподарського експорту з України після скасування заборони з боку Єврокомісії. Про це уряди країн та їхні члени повідомили у соціальних мережах.

Міністр економічного розвитку і технологій Польщі Вальдемар Буда підписав національний регламент про збереження ембарго на імпорт української пшениці, ріпаку, соняшнику і кукурудзи.

- Через неправильне рішення Єврокомісії не подовжувати ембарго на зерно з України, відповідно до вказівок прем'єр-міністра Матеуша Моравецького і всієї Ради міністрів, я підписав національний регламент про збереження ембарго, — заявив він у своєму твіттері.

Постанова є безстроковою і набуває чинності після опублікування опівночі 16 вересня. Вальдемар Буда приписав у твіттері, що “польський фермер понад усе”.

Міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь повідомив у фейсбуці, що Угорщина ухвалила рішення про заборону на імпорт 24 видів аграрної продукції з України.

- Брюссель бездіяльний, але ми діємо, захищаємо інтереси фермерів! Ми продовжили та розширили заборону на імпорт української сільськогосподарської продукції під національною юрисдикцією, — заявив він.

Уряд Словаччини повідомив, що обмеження торкнуться пшениці, кукурудзи, ріпака та насіння до кінця року. 

- Єврокомісія не продовжила заборону на ввезення з України пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику після 15 вересня. Тому уряд вирішив заборонити їх імпорт на національному рівні до кінця року, — сказано у фейсбуці уряду.

В уряді Словаччини подовження заборона пояснили “надмірним тиском на ринок Словаччини, щоб залишатися справедливими й щодо вітчизняних фермерів”. Також це є реакцією на заборони Польщі та Угорщини.

Увечері 15 вересня Єврокомісія оголосила, що не продовжила заборону на імпорт чотирьох категорій української сільськогосподарської продукції, який діяв з 2 травня для пʼяти країн: Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії та Болгарії. Завдяки роботі Координаційної платформи та запровадженим тимчасовим заходам викривлення ринку зникли.

Володимир Зеленський провів нараду з урядовцями та командою Офісу президента. Він заявив, що односторонні обмеження з боку деяких країн – членів ЄС отримають відповідну реакцію України.

12 вересня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна звернеться до арбітражу Світової організації торгівлі щодо компенсації збитків у разі заборони владою Польщі експорту українського зерна.

14 вересня президент Володимир Зеленський подякував прем'єр-міністру та парламентарям Болгарії за рішення відновити експорт сільськогосподарської продукції з України.