Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
15 квiтня
Завантажити ще

Зеленський подякував Болгарії за відновлення українського сільськогосподарського експорту

Зеленський подякував Болгарії за відновлення українського сільськогосподарського експорту
Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський подякував прем'єр-міністру та парламентарям Болгарії за рішення відновити експорт сільськогосподарської продукції з України.

- Вдячний Болгарії за рішення не продовжувати обмеження на український сільськогосподарський експорт після 15 вересня. Дякую Прем’єр-міністрові Ніколаю Денкову та його команді, усім болгарським парламентарям за цей крок. Болгарія демонструє приклад справжньої солідарності, — написав він у соцмережі Х (колишній Twitter).

За підтримку українського народу і шляхи солідарності парламенту, уряду та прем’єр-міністру Болгарії подякував також прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

У четвер парламент Болгарії погодив зняття заборони на імпорт деяких товарів з України після 15 вересня. Рішення Національних зборів було прийнято 124 голосами "за", 69 "проти", вісім "утрималися", повідомила Свободна Европа.

Болгарія ввела тимчасову заборону на імпорт зерна, молока, м'яса та інших продуктів українського походження у квітні. На думку болгарських фермерів, імпорт українського зерна знижував ціни на місцеву продукцію.

У травні Європейська комісія дозволила Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині заборонити внутрішні продажі українських зернових продуктів до 5 червня. Заборону було продовжено до 15 вересня. Транзит був дозволений.

12 вересня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна звернеться до арбітражу Світової організації торгівлі для компенсації збитків у разі заборони владою Польщі експорту українського зерна. У той день прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький сказав у передвиборчому ролику партії «Право та справедливість», що Польща не відкриє кордону для українського зерна після 15 вересня.