18 травня
Завантажити ще

Зеленський наклав вето на закон про е-декларування з закритими реєстрами

Зеленський наклав вето на закон про е-декларування з закритими реєстрами
Фото: facebook.com/zelenskiy.official

Володимир Зеленський наклав вето на законопроєкт про відновлення обовʼязкового е-декларування для чиновників, який залишає реєстри закритими ще на рік. Про це президент України повідомив у своєму фейсбуці уранці 12 вересня.

- Вето. Вранці надійшов із Верховної Ради України закон, який зберігав обмеження щодо електронного декларування. Обмеження неприйнятні. Декларації мають бути відкритими. Одразу. Не через рік. Уже зараз реєстр треба відкривати. Власне, із цією головною правкою закон має бути проголосований. Бажано швидко, — написав він.

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №9534 5 вересня. Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія у своєму телеграм-каналі того дня заявив, що норма закритості реєстру виникла на прохання декларантів місцевих громад, які проживають на прифронтових територіях, родичі яких можуть бути в небезпеці.

27 липня Верховна Рада підтримала законопроєкт щодо поновлення електронного декларування чиновників у першому читанні. Обов'язкове подання декларацій було припинено через повномасштабне вторгнення Росії.